א.ב מוראנו לוגו
השקעות בטוחות

השקעות בטוחות – אז מה ההבדל בין קרקעות חקלאיות לקרקעות מופשרות וכיצד בוחרים נכון השקעה בטוחה?

אם גם אתם רוצים מחפשים השקעות בטוחות שיניבו לכם אחוזי תשואה, בניגוד לעו"ש שלא מניב יותר מהצטברות אבק בלבד, קרקע להשקעה יכולה לעניין אתכם. לא מעט אנשים המחפשים השקעות בטוחות בוחרים דווקא קרקע להשקעה וזאת מכמה סיבות עיקריות. ראשית, עלות רכישת קרקע להשקעה נחשבת לזולה, מה שמאפשר למשקיעים רבים להשקיע את כספם גם אם אין להם הון עצמי גדול במיוחד. שנית, פוטנציאל הרווח הגלום בעסקת קרקע להשקעה גדול במיוחד. במידה ותדעו לבחור נכון את הקרקע הטובה ביותר שעתידה לעבור בקרוב הליך הפשרה, תצליחו ליהנות מעליית ערך של עשרות או אף מאות אחוזים על הכסף. אז מה לעשות עם הכסף אתם שואלים? לפני שאתם רצים לבחור השקעות בטוחות וקרקעות חקלאיות להשקעה, חשוב שתכירו כמה נקודות חשובות אודות כל עולם הקרקעות. הנקודה הראשונה היא ההבדל המשמעותי בין קרקע חקלאית לקרקע מופשרת. קרקע חקלאית זוהי קרקע המיועדת לצורכי חקלאות בלבד או במילים אחרות, לא ניתן לבנות עליה את בית חלומותיכם. קרקעות למכירה במצבן החקלאי נמכרות במחירים זולים במיוחד בשל העובדה כי כל עוד לא ניתן לבנות עליהן, הן לא באמת שוות הרבה. אז איך בכל זאת מצליחים לייצר אחוזי תשואה תלת ספרתיים? הכירו את הליך ההפשרה.

כך תדעו לבחור נכון קרקע שעתידה לעבור את הליך הפשרתה בעתיד הקרוב

קרקעות מופשרות הן קרקעות שעברו הליך הפשרה וכעת הן מיועדות לבנייה. כלומר, קרקע במצבה החקלאי שעוברת הליך הפשרה משנה את ייעודה ולאחר תום התהליך ניתן לבנות עליה דירת מגורים, בניינים או אזורים מסחריים בהתאם למפורט בתוכניות ובאישורים. א.ב מוראנו עוסקים בתחום מזה לא מעט שנים ומכירים את כל השיטות הטובות ביותר לאיתור נכון ומדוייק של השקעות בטוחות. רבים מהמחפשים השקעות בטוחות בוחרים בקפידה קרקע להשקעה שעדיין לא עברה את הליך הפשרתה אך בעלת נתונים טובים שמעידים על כך שהיא כנראה תעבור את התהליך בקרוב. רכישת קרקע חקלאית במחיר נמוך והמתנה עד לקבלת אישורי הבנייה לאחר הליך ההפשרה תסב לכם מאות אחוזי תשואה על הכסף. א.ב מוראנו יודעים לאתר את הקרקעות הטובות ביותר שעתידות לעבור את הליך ההפשרה בקרוב, אך חשוב להדגיש ולומר כי לא תמיד הדברים מתגלגלים כפי צפי המקצוענים בתחום. אספנו עבורכם מספר נקודות חשובות שיסייעו לכם לבחון נכון השקעות בטוחות עד לאיתור מדוייק ומוצלח של קרקעות למכירה.

בחנו נכון את תוכנית המתאר ואל תתפתו למחירים זולים!

ראשית, חשוב להכיר את תוכנית המתאר. תוכנית המתאר היא מעין תעודת זהות שיכולה להבהיר לכם את מצבה של הקרקע. בתוכנית המתאר ניתן לראות האם הקרקע מיועדת להפשרה או לא. במידה ולא, מחיר הקרקע יהיה נמוך במיוחד אך לא כדאי להתפתות לכך. קרקע שאינה מיועדת להפשרה יכולה להישאר במצבה הנוכחי שנים ואף עשרות שנים ארוכות. א.ב מוראנו מוודאים כי כל קרקע שהם מתעניינים בה היא אכן כזאת המיועדת להפשרה. נקודה זו מובילה אותנו לנקודה הבאה והיא משמעות מחיר הקרקע. משקיעים רבים המחפשים השקעות בטוחות מתלהבים ממחירים נמוכים במיוחד של קרקעות למכירה. אך חשוב להדגיש כי מחיר הקרקע מעיד על מצבה, כלומר במידה ומחיר המכירה זול מידי, ייתכן שהקרקע רחוקה מאוד מהליך ההפשרה המיוחל. ישנן קרקעות הנמצאות בסמוך לאזורים שעתידים לפגוע בהליך ההפשרה, מה שמוריד מאוד את מחירן בעשרות אחוזים. לכן אל לכם להתלהב ממחירים זולים שעל פי רוב מגלמים מצב לא תקין של הקרקע. א.ב מוראנו מכירים את המחיר הממוצע של קרקעות למכירה באזור בו הן מתעניינים וכך יכולים לדעת האם המחיר המוצע הוא אכן זול משמעותית ממחיר השוק הממוצע.

וודאו שהקרקע אינה ממוקמת בסמוך לבסיסים צבאיים או פארקים לאומיים, וכן ממוקמת בסמוך לקרקעות שעברו את הליך ההפשרה בעבר

מעבר לכך, חשוב לדעת כי מיקומה של הקרקע אף הוא יכול לסייע לכן בבחינת מצבה. ישנן קרקעות הסמוכות לבסיסים צבאיים, פארקים לאומיים, שטחי ציבור או נתיבי תחבורה ציבורית, מה שעתיד למנוע את הליך ההפשרה. קרקעות אלה על פי רוב ישווקו במחירים זולים במיוחד בשל הקושי להפשירן ולכן חשוב לבדוק היטב את האזור כולו. ניתן לבחון את השטח בשתי דרכים שונות, הראשונה היא בעזרת תוכניות ומפות של כלל האזור והשניה היא כמובן להגיע למקום הקרקע ולבחון את השטח כולו. א.ב מוראנו מקפידים להגיע לכל קרקע שהם מתעניינים בה במטרה לוודא שהיא אינה ממוקמת באזורים בעייתיים. בדומה לכך, חשוב לוודא שהקרקע שאתם מתעניינים בה נמצאת בסמיכות לקרקעות שכבר עברו את הליך הפשרתן בעבר או שקיבלו היתרי בנייה. הוועדות הממונות על מתן האישורים המיוחלים לא אוהבות להפשיר קרקעות באזורים שאינם סמוכים לאזורים מופשרים במטרה למנוע מובלעות עירוניות וחוסר סדר. במידה ויפשירו חלקת אדמה שמסביבה כל שאר האדמות אינן מופשרות, תיווצר מעין מובלעה עירונית לא אסתטית ולא מסודרת. לכן, חשוב מאוד לוודא שכל קרקעות למכירה בהן אתם מתעניינים אכן נמצאות בסמיכות לקרקעות שכבר הצליחו לעבור את הליך ההפשרה בעבר. א.ב מוראנו מכירים את כלל שיטות הבדיקה הללו ועוד רבות נוספות במטרה לאתר השקעות בטוחות של קרקע להשקעה שתניב עשרות ואף מאות אחוזים לכל משקיע. אז אם גם אתם מחפשים מה לעשות עם הכסף ורכישת קרקעות להשקעה נשמעת לכם מעניינת, היצמדו לכלל הנקודות שהדגשנו ובחרו נכון את הקרקע הטובה ביותר עבורכם.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן