א.ב מוראנו לוגו
קרקעות לבנייה

מאמר שמסביר בדיוק מה אתם צריכים לעשות כדי למצוא קרקעות לבנייה

חיפוש אחר קרקעות לבנייה זו משאלת ליבם של ישראלים רבים. ישראלים, משום מה, יותר מעמים אחרים, מעדיפים לגור תמיד בבית שלהם. ישראלים לא כל כך אוהבים לגור בשכירויות והדבר קשור ככל הנראה, במידה רבה לעובדה כי אנחנו חיים במדינה שבה לרבים יש שורשים של הגירה מארצות אחרות. בחירה של קרקעות לבנייה אם כן היא דבר בו חושקים ישראלים רבים המעוניינים לבנות לעצמם את הבית שלהם או במקרים של ניסיון להתרחב ולגדול מבחינה כלכלית.

לנהירה אחר קרקעות לבנייה צריך כמובן גם לייחס את מגיפת הקורונה שהובילה רבים להשקיע בתחום הנדלן בתור ענף יציב שלא מושפע באופן דרמטי מהשינויים הכלכליים שעוברים למעשה ממש על כל העולם. כדי שנוכל לעזור לכם למצוא גם כן קרקעות לבנייה, חשוב לנו לתת לכם את המידע המקצועי מההתחלה ועד הסוף. חשוב לנו, העובדים אצל א.ב מוראנו להגיד ביושר כי למצוא קרעות לבנייה זו לא משימה קלה. אנחנו מדברים על תהליך שעלול לקחת זמן. אבל עבורינו, כמו כל אלו האוהבים את המקצוע שלהם באמת, עצם הגילוי והחיפוש אחרי קרקעות לבנייה הוא תהליך מרגש, מסעיר, מלמד ובעיקר כזה שמעורר הרבה מאוד סיפוק ברגע בו מוצאים וכן, תמיד מוצאים בסוף.

אז אם אתם רוצים לשמוע עוד על קרקעות לבנייה, אנחנו נמצאים כאן כדי לעשות סדר בכל.

מה הדברים אותם חייבים להבין על רכישת קרקע לבנייה

  1. ראשית, אנחנו מדברים על כמות מצומצמת יחסית של אפשרויות: קרקעות לבנייה אין הרבה בסופו של דבר. הסיבה לכך היא תוצאה של מדיניות ארוכת שנים של מדינת ישראל, מדיניות בה מדינת ישראל למעשה היא הבעלים החוקיים של משהו כמו תשעים אחוז מהקרקע של המדינה. לאחרים היא מאפשרת 'לחכור' את השטח וגם זה לתקופה מוגבלת. הדבר כמובן מוריד את היכולת שלכם לעשות תשואה יפה מהקרקע. לכן, חשוב לדעת, לפני שיוצאים לתהליך של רכישת קרקעות לבנייה כי חשוב לשים לב היטב לפני הכל למי שייכת הקרקע והאם אתם יכולים להפוך להיות הבעלים שלה בטאבו.
  2. רכישת קרקע לבנייה היא משהו שצריך לעשות ברגע המתאים: קרקעות לבנייה אין הרבה, מה שיש הוא בדרך כלל יקר יותר. שכן אנחנו מדברים על קרקע שכבר הופשרה לצורך תהליך הבניה ולכן מדובר על קרקע אותה ניתן לנצל מהרגע בו רוכשים את האדמה. אבל, אם אתם רוצים להגיע למימוש הפוטנציאל הכלכלי באופן הטוב ביותר, בדרך כלל לא ממש נחפש קרקע לבנייה. לא קרקע לבנייה שמוגדרת כך לכתחילה. מה כן נעשה? אנחנו, העובדים אצל א.ב מוראנו בדרך כלל נחפש קרקע חקלאית, כזו שעוד מעט מקבלת את כל האישורים וכך אנחנו למעשה רוכשים אותה כאשר זו עדיין לא מאושרת לבנייה אבל מקבלים את הרווחים הנאים לאחר שזו כן תהיה מאושרת לבנייה. קרקעות למכירה אמנם אין הרבה וכאשר אנחנו מחפשים קרקעות למכירה שעונות על הקריטריונים הללו אנחנו מצמצמים את האפשרויות שלנו, אבל זה לא אומר כי אין אדמות מהסוג הזה ובעיקר, אנחנו, העובדים אצל א.ב מוראנו לא ממש יודעים מה זה לוותר.
  3. כדי לרכוש קרקעות לבנייה עליכם להיות בטוחים ולערוך מחקר מקיף שיוכיח כי אין סכסוך משפטי או מדיני על הקרקע: מדינת ישראל, כמו שכולנו יודעים היטב, היא לא המדינה השקטה בעולם. אנחנו מדברים על פיסת אדמה שנלחמו עליה לא מעט לאורך ההיסטוריה. לכן, עלינו לקחת בחשבון כי בחירה של קרקעות לבנייה חייבת להיעשות תוך שאנחנו שמים לב כי אנחנו לא בטעות בוחרים קרקע שהסכסוך עליה מתחיל במקרה בתקופת האימפריה העותמנית. אנחנו יודעים, זה נשמע לכם שאנחנו מגזימים, אבל האמת היא כי אנחנו ממש לא מגזימים. בחינה קצרה של התהליכים העוברים על שכונות מסוימות בירושלים כמו גם הדברים שמתרחשים מעבר לקו הירוק יוכיחו לכם כי אנחנו מדברים על תהליך מורכב בו עלינו להיות מודעים לכל הפרטים.
  4. אתם לא יכולים לרכוש קרקע לפני שנעשה סקר קרקע מטעמכם, סקר מקיף שיתן לכם את כל המידע: מדינת ישראל היא מקום מורכב לא רק מהמציאות הגיאו פוליטית העכשוית, אנחנו מדברים על אתגר לא פשוט גם בגלל העבר. אם לא תבצעו סקר קרקע לפני שאתם רוכשים את הקרקע אתם עלולים למצוא את עצמכם עם שטח שאולי מיועד לבנייה אבל כזה שמלא בממצאים היסטוריים מה שהופך אתכם לאמונים על 'חפירות הצלה'. חפירות ארכיאולוגיות שאתם תמצאו את עצמכם משלמים עליהן מכספכם שלכם. יכול להיות שתגלו כי רכשתם קרקע שלא תצליחו להפשיר אותה לבניה בגלל סיבות שקשורות בכלל לשמירת טבע ולמה שעלולים להוביל לתהליך משפטי ארוך בו גופים שונים הקשורים לאיכות הסביבה עלולים למנוע מכם לממש את הזכויות שלכם על הקרקע.

מדובר אמנם על עבודת נמלים, אבל אנחנו מאמינים כי הכל אפשרי

לאור כל האמור כאן נשמע כאילו מדובר על משימה בלתי אפשרית. כאילו אנחנו, אלו העובדים בכך אצל א.ב מוראנו לא מאמינים כי ניתן להגיע באמת למצב שבו אתם מבצעים רכישת קרקע לבניה. אבל האמת היא כי אנחנו באמת חושבים שניתן לעשות הכל, רק שעלינו לקחת את כל המידע שברשותינו בחשבון. כאשר אנחנו יוצאים לתהליך של רכישת קרקע לבניה, אם לא נשים לב לכל הדברים הללו אותם ציינו בתחילת המאמר נמצא את עצמנו טובעים בבוץ. אבל אם כן תקחו את הדברים בחשבון, תעבדו לפי הסדר ולא 'נחפף' ונעגל פינות בשיטת 'יהיה בסדר' הישראלית, אנחנו נמצא את עצמנו בסופו של דבר נהנים מהפירות של התהליך באמת.

אל תשכחו לברר כי יש לכם מספיק כסף לתהליך

אנחנו כמובן מדברים על ההוצאות הנלוות לרכישה של הקרקע עצמה כמו תשלום מיסים, כמו היכולת להחזיק בנכס לאורך שנים עד שזה באמת יכול להניב פרי. לרכוש קרקע ולבנות עליה זה תהליך שבמדינת ישראל עלול לקחת כמה עשורים טובים. אנחנו לא היינו יוצאים למהלך הזה לפני שהיינו עושים סקר בית ומבטיחים את היכולת הכלכלית שלנו לאורך זמן.

תהליך של רכישת קרקע הוא תהליך שעלול לגבות מכם כסף גם לאור העובדה כי מדובר על תהליך שיביא לאחריו לתהליך של בניה. אנחנו היינו ממליצים לכם כמובן להתייעץ עם רואה חשבון וכיוצא באלו כדי להיות בטוחים שאתם ממצים את כל הזכויות המשפטיות שלכם וכי אתם מקבלים את כל הזכויות המגיעות לכם במס הכנסה.

אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך התהליך. אצלנו, אצל א.ב רומאנו תקבלו יחס אישי וליווי מקצועי שיעזור לכם למצאו קרקע לבנייה בה תוכלו לממש את החלומות שלכם ולבנות בית או להקים נכס נדלני שישרת אתכם ואת בני המשפחה שלכם לאורך השנים. אנחנו כאן לכל שאלה, מעוניינים לעזור ולתת לכם מהניסיון שלנו והידע המקצועי שברשותינו.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן