א.ב מוראנו לוגו
א.ב מוראנו השקעה בנדלן

השקעה בנדל"ן

אנחנו מאמינים שגם אתם לא אוהבים שהכסף שלכם שוכב בעו"ש, או לחילופין צובר ריבית מאוד מאוד נמוכה עם השנים. אנשים רבים הבינו שהשקעות ארוכות טווח בקופות גמל, קרנות השתלמות ותוכניות החיסכון בבנק הם אלטרנטיבה לא כל כך רלוונטית, בשנים האחרונות אנו רואים בארץ עלייה של למעלה מ – 100 אחוזים במחירי הדירות, כתוצאה מכך אנשים רבים מתחילים להשקיע בנדל"ן בארץ ומניבים תשואות אשר מגיעות במקרים מסוימים ל10% תשואה בשנה, נשמע טוב לא? מה היא השקעה בנדל"ן, איך אנחנו משקיעים בנדל"ן, הישארו איתנו בשביל כל המידע הרלוונטי.

השקעות נדל"ן בארץ – תמ"א 38

בעשור האחרון חלה עליה מתמדת אצל משקיעים ישראלים ובינלאומיים להשקעה בארץ. אחת מהסיבות היא העלייה המטורפת בביקוש לדירות שאיתה מגיעה גם עליית מחירים חדה שרק עולה. תמ"א 38 היא תוכנית המאפשרת לבניינים ישנים אשר לא עומדים בתנאיה. כתוצאה מכך ניתן לראות קבלנים רבים מציעים את שירותיהם ומביאים לבעלי הדירות בסוף התקופה דירה גדולה יותר(מוסיפים חדר, ממ"ד, עליה של כמעט 20 מ"ר תלוי בגודל הנכס).

איזה הון התחלתי צריך על מנת להשקיע בנדל"ן?

כאשר אנו מדברים על השקעה בנדל"ן, כמות ההון ההתחלתי אותו נצטרך שונה בהתאם למספר פרמטרים. באיזה סוג של נכס אנו נרצה להשקיע, האם אנו רוצים להשקיע בנכס מוכן מראש לאכלוס, או שמא נרצה להיות חלק מפרויקט המגורים החדש בשכונה. בנוסף מקום האכלוס הוא זה שיקבע את מחיר הנכס, נכס מניב במרכז יעלה משמעותית יותר מנכס בפריפריה הדרומית. כחלק מעליה חדה מטורפת בביקוש לדירות אנו רואים אין ספור פרויקטים לקהלי יעד שונים(דירות סטודיו, דירות לזוגות צעירים, דירות לסטודנטים ואף למשפחות).

השקעה בנדל"ן היא אחת מאפיקי ההשקעה החכמים והבטוחים ביותר היום.

איפה להשקיע בארץ – פריפריה או מרכז?

אחת השאלות הנשאלות בקרב משקיעים הוא איפה להשקיע את מיטב כספנו, האם בפריפריה העממית או שמא נשקיע באזור גוש דן ומרכז הארץ. כאשר אנו מדברים על המרכז אנו מדברים על מחירי דירות יקרים וצורך בהון התחלתי גבוה יחסית, אמנם התשואות הרבה יותר גבוהות ויכולות להגיע בין 7-9% ברוטו בשנה.
כאשר אנו מדברים על השקעה בפריפריה אנו אמנם מדברים על מחירים נוחים יותר מבחינת השקעה, לדוגמא: בהון של מיליון מאה תוכלו לקנות דירת 4-5 חדרים בפריפריה הדרומית או הצפונית לחילופין, אילו במחיר זה תוכלו להסתפק בדירת סטודיו בדרום ת"א. נצטרך לשאול את עצמנו מה אפיק ההשקעה הרצוי, האם אנו מכוונים לזוגות צעירים, דירת מרובת סטודנטים או שמא אנו מכוונים להשכרה לטווח ארוך למשפחה.

מי יכול להשקיע בנדל"ן בארץ?

למען האמת, כל אחד. כל אחד שמאס מהריביות הנמוכות בבנק ורוצה להחזיק נכס מניב לאורך תקופה. אנו ממליצים לא לעשות את כל תהליך בחירת נכס הנדלן לבד ולהתייעץ עם בעל מקצוע אשר מכיר את הנדלן בארץ על גוריו, יוכל להמליץ לכם על אפיקי השקעה רלוונטיים ואף לתווך ולהוזיל משמעותית את מחיר הנכס העתידי(מאחר ומדובר באדם עם כוח חזק בשוק יש באפשרותו לשחק עם המחירים)

להשקיע בנדל"ן? רק אצל בעל מקצוע מיומן.

כאשר אנו מדברים על השקעה בנדל"ן מדובר במלאכת מחשבת של ממש, מאחר ואנו משקיעים את רוב ההון האישי שלנו על נכס אנו צריכים לדאוג "לכסת"ח" את עצמנו ולעשות זאת בצורה שקולה, שמצד אחד הכסף שלנו לא ייזרק לפח ומצד שני שנרוויח תשואה מתאימה. לכן עלינו לבדוק שאנו עובדים מול בעל מקצוע אמין, אשר עשה מספר פרויקטים שצלחו לפניי, חוג לקוחות גדול עם אחוזי תשואה גבוהים.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן