תוכנית כס 80 – התוכנית שמעלה את כפר סבא בחזרה על מפת הביקושים!

תוכנית כס 80 היא תוכנית שאפתנית לבנייה, מגורים ומסחר בכפר סבא השמה דגש על פיתוח שטחי המסחר החדשים בעיר לצד שכונות המגורים תוך שמירה על איכות הסביבה וקביעת הוראות להמשך פיתוח שכונת כפר סבא הירוקה ואזורי מגורים ומסחר נרחב נוספים בה.

א.ב מוראנו יזם התכנית
יזם התכנית

עיריית כפ"ס

א.ב מוראנו מספר יח"ד
מספר יח"ד

1,400 יח"ד

א.ב מוראנו שטחי מסחר
שטחי מסחר

כ- 2,800 מ"ר

א.ב מוראנו שטח תעסוקה
שטח תעסוקה

כ- 6,700 מ"ר

א.ב מוראנו שטח התכנית
שטח התכנית

כ- 365 דונם

א.ב מוראנו סטטוס תכנוני
סטטוס תכנוני

תכנית מפורטת אושרה סופית

קרקעות למכירה בכפר סבא
א.ב מוראנו תקנון הפרויקט
נספח בינוי
א.ב מוראנו תשריט בינוי
תשריט תוכנית
א.ב מוראנו תקנון הפרויקט
תכנית כס 80
א.ב מוראנו תשריט בינוי
לוח איזון והקצאות
א.ב מוראנו תשריט בינוי
ילקוט הפרסומים
א.ב מוראנו תקנון הפרויקט
תכנית מתאר
א.ב מוראנו תשריט בינוי
תשריט

" תוכנית הבנייה ששמה את כפר סבא על מפת הערים המבוקשות בישראל להשקעה ולמגורים"

לא שכפר סבא הייתה חייבת תוכנית נוספת לביסוס מעמדה כאחת הערים הטובות למגורים ולהשקעה באזור השרון ובישראל בכלל, אך כאשר כפר סבא רואה את שכונותיה הצעירות ממנה, הוד השרון, רעננה ואפילו ישובים מרוחקים יותר כמו קדימה, חדרה ואחרות, נכנסות לתנופת בנייה והתחדשות, היא לא יכולה להרשות לעצמה לשבת בחוסר מעש. בדיוק לשם כך נוצרה תוכנית כס 80 המטפלת בכל האספקטים הקיימים בעיר מודרנית, החל מקביעת תוכניות מפורטות לבניית אזורי מגורים חדשים ומיוחדים, קביעת אזורי מסחר, משרדים ואזורי תעסוקה, קביעת שטחים ציבוריים לצרכי ציבור שונים כולל יצירת דרכים ירוקות, פארקים עירוניים, קביעת אזורי נופש וספורט ועוד.

14,000 דונם של התחדשות עירונית ירוקה בכפר סבא

תוכנית כס 80 מציעה תכנון קפדני ומענה מלא לכמה סוגי מהגורים ומסחר. התוכנית מציגה פירוט מדויק של בניית שכונות ומודלים שונים של בנייה ירוקה ושעוצבה בצורה אינטגרלית עם הנוף הטבעי והעירוני. התוכנית מקצה שטחים בצורה חכמה לבנייה מגוונת הכוללת מתחם מגורים של צמודי קרקע, דיור מכליל, יחידות דיור קטנות, אתר לשימור, מתקני חנייה, שטחי ציבור לפנאי, בניה גבוהה בשטח המסחר ועוד וזמינה לכניסה מידית.

התחדשות עירונית ירוקה בכפר סבא​

העיר השרונית הוותיקה שלא מוכנה להזדקן בשקט וקוראת תיגר על שכונותיה הצעירות

בכפר סבא הבינו שמוניטין ורזומה לא תמיד מספיקים כאשר מדובר במשפחות חדשות המחפשות איכות חיים. במשך שנים רבות כפר סבא הובילה בין ערי השרון הן בתשתיות העירונית והן במחירי הדירות. עד לפני עשור הוד השרון הייתה עיר מעבר זניחה בין כפר סבא לתל אביב ויחד עם רעננה כפר סבא נחשבה ליעד המגורים וההשקעות המבוקש בשרון. שכונת כפר סבא הירוקה ומתחם G שהוקמו בעיר לפני כעשור היו רק הסנונית הראשונה בתנופת הפיתוח העירוני בכפר סבא ותוכנית כס 80 מציעה את כל החידושים הטכנולוגיים והעירוניים המודרניים שקיימים בעיר כיום.

2 סיבות למה לא כדאי לחכות שמחירי הנדלן ירדו

משקיעים רבים וגם משפחות, מחכות עם רכישת הדירה וממתינות לירידת המחיר. הנה רק שתיים מהסיבות מדוע זה לא הולך לקרות בקרוב וזוהי קריאה אחרונה לכל משפחה ומשקיע נדלן שיושבים על הגדר, לרדת ממנה לשטח ולהתחיל לחפש ולמצוא עסקאות נדלן משתלמות לפני שהמחירים יעלו וכבר לא יהיו כדאיים יותר:

חוקי השוק – חוקי השוק קובעים בצורה ברורה שכל עוד הביקוש עולה על ההיצע, המחירים ימשיכו לעלות. זה נכון לגביי כל שוק קיים ועל אחת כמה וכמה נכון לגביי שוק הנדלן. מדוע? מכיוון שאדמה היא מצרך מוחלט, סופי, משאב מוגבל בכמות ולא כמו במניות למשל, שתמיד אפשר להנפיק מהן עוד. אדמה אי אפשר פשוט לייצר יש מאין. בישראל במיוחד זו בעיה אקוטית שתורמת רבות לבעיית מחירי הדיור הגבוהים באופן שיטתי לאורך השנים.

העולם אחרי הקורונה – פירטנו על כך רבות במאמר נוסף באתר (מוזמנים לקרוא) אך בקצרה נציין גם כאן שהקורונה יצרה כמה מגמות משמעותיות בשוק הנדלן שעיקרן עליית ערך הקרקע והרצון של משפחות לעבור מערים צפופות לערים מרווחות יותר מסיבות מובנות. כפר סבא עונה על הגדרה זו בצורה מושלמת.

שאלות ותשובות

תוכנית כס 80 היא תוכנית נוספת של מגורים ומסחר במסגרת כפר סבא הירוקה שכבר יוצאת לפועל בימים אלה. כפר סבא הירוקה נבנתה לפני כמה שנים ועדיין מתפתחת אך תוכנית כס 80 היא תוכנית חדשה ומקיפה העומדת לשדרג את כפר סבא בשנים הבאות.

ניתן למצוא הזדמנויות השקעה בשני האפיקים כאשר באופן גורף רכישת קרקע היא בעלת פוטנציאל תשואה גבוה יותר בעת המכירה. א.ב מוראנו מסייעת למשקיעים מכל הסוגים ולכל מי שמעוניין ברכישת קרקעות מאושרות לבנייה ושטחי מסחר במסגרת תוכנית כס 80 בכפר סבא ובערים הסמוכות: רעננה, הוד השרון ועוד.

ניתן לקחת משכנתאות גם עבור קרקעות אדמה המיועדות לבנייה. א.ב מוראנו מציעה פתרונות מימון ותנאי תשלום אופטימליים המאפשרים גם למשקיעים בעלי הון עצמי לא רב להיכנס לעסקת השקעה משתלמת בתחום הנדלן הפרטי והמסחרי בישראל.

שוק הנדלן המסחרי חווה טלטלה בשל הקורונה ומחירי הנדלן המסחרי צנחו בצורה חדה בעקבות שיתוק מקומות העבודה והמסחר. לעומת זאת שוק הנדלן הפרטי לא חווה את אותה ירידה ולהפך, נהנה מביקושים גבוהים לנדל"ן פרטי וקרקעות להשקעה במקומות רבים בארץ ובעולם. לפיכך ההזדמנויות היום הן דווקא שוק הנדלן המסחרי, לו יש לו עדיין הרבה לאן לעלות על מנת לחזור לרמות של לפניי הקורונה.

גם כפר סבא וגם הוד השרון מציעות אפשרויות השקעה מגוונות וכדאיות אך תוכנית כס 80 החדשה היא הזדמנות יוצאת דופן להיכנס לפרויקט חדש במחירים התחלתיים שיהיה קשה למצוא בהוד השרון. יחד עם זאת גם בהוד השרון עדיין ניתן למצוא קרקעות שטרם התחילה הבנייה בהן, במחירים משתלמים.

מוזמנים לקבל עוד מידע ולבחון אפשרויות השקעה בנדלן מסחרי בכפר סבא, הוד השרון, רעננה, קדימה, חדרה ועוד באמצעות א.ב מורנו, המתמחה בתחום שנים רבות, בהצלחה ולהתראות.