א.ב מוראנו לוגו
שטח להשקעה

חושבים להשקיע את כספיכם בשטח להשקעה? אתם חייבים להכיר את כל השיטות לאיתור נכון של השטחים הנכונים!

אם גם אתם מחפשים חלופה ראויה לחשבון העו"ש שלכם, הגעתם למקום הנכון. לא מעט אנשים כיום מבינים שישנן לא מעט השקעות בטוחות שיכולות להניב להם אחוזי תשואה על כספם. רכישת שטח להשקעה הפכה שכיחה ומבוקשת במיוחד מכמה סיבות עיקריות. הראשונה היא עלויות נמוכות בהשוואה לרכישת דירות בנויות, מה שמאפשר למשקיעים רבים להשקיע את כספם אף ללא הון עצמי גבוה או התעסקות עם בירוקרטיות סבוכות, הלוואות או משכנתא והשנייה היא פוטנציאל הרווח הגדול. שטח להשקעה שנבחר בקפידה ועבר את כל שלבי ההפשרה יכול להניב למשקיעים בו עשרות ואף מאות אחוזי תשואה על כספם. א.ב מוראנו מכירים את כל השיטות לאיתור נכון ומדויק של שטח להשקעה שעתיד לעבור את כל שלבי ההפשרה בשנים הקרובות. אך לפני שאתם ממהרים לבחור שטח להשקעה, חשוב שתכירו כמה מושגים בסיסיים וטיפים חשובים שיסייעו לכם להבין את הרעיון הכללי שעומד מאחורי אחת ההשקעות המבוקשות ביותר כיום, שטח להשקעה.

קרקע חקלאית וקרקע מופשרת – הכירו את כל ההבדלים ואת הרעיון העומד מאחורי אחת ההשקעות המבוקשות ביותר!

כבר בפתיחת הדברים חשוב להכיר את המושגים הבסיסיים ביותר, קרקע חקלאית וקרקע מופשרת. קרקע חקלאית זוהי קרקע המיועדת לצורכי חקלאות בלבד, מה שאומר שלא ניתן לבנות עליה דבר, לא דירות מגורים ולא אזורים מסחריים. הקרקעות החקלאיות נמכרות במחירים זולים במיוחד בשל העובדה הפשוטה שלא ניתן לעשות בהם דבר חוץ מגידולים חקלאיים. לעומת זאת, קרקע מופשרת זוהי קרקע שעברה את כל השלבים הבירוקרטיים ובחינות הוועדות הממונות על הבנייה, ושינתה את ייעודה. על קרקע מופשרת ניתן לבנות דירת מגורים, בניינים או אזורים מסחריים בהתאם למפורט באישורים. הרעיון הבסיסי שעומד מאחורי השקעות בטוחות של קרקע להשקעה הוא רכישת קרקע חקלאית עם נתונים טובים המעידים על כך שהיא עתידה לעבור הליך הפשרה בקרוב, להחזיק בה עד לתום הפשרתה ומכירתה בעשרות ואף מאות אחוזי רווח. חשוב להדגיש ולומר כי לא ניתן לחזות במדויק את מועדי ההפשרה אך בעזרת מספר שיטות מקצועיות ניתן להעריך מה יעלה בגורל כל קרקע בשנים הקרובות. עוד חשוב להדגיש כי ישנם רבים הבוחרים השקעות בטוחות ורכישת קרקעות שכבר עברו את הליך ההפשרה. משקיעים אלה מעדיפים לרכוש קרקעות מופשרות, לבנות עליהן דירות, בניינים או אזורים מסחריים ולמכור אותם ברווח. א.ב מוראנו מכירים את כל השיטות הטובות ביותר לאיתור נכון של שטח להשקעה בעל פוטנציאל גבוה לעליית ערך משמעותית. אספנו עבורכם את כל השיטות שאתם חייבים להכיר.

ככל שהמחיר נמוך יותר, כך הסיכויים להשקעה מסוכנת גדלים!

אז הדרך הראשונה להבין מה טיב קרקעות למכירה והאם כדאי לבחור בהן כהשקעה בטוחה היא בעזרת תוכנית המתאר. בתוכנית המתאר ניתן לבדוק האם הקרקע המדוברת אכן מיועדת להפשרה או שמא היא עתידה להישאר במצבה החקלאי לעוד שנים ארוכות. שטח להשקעה לא תמיד עובר הליך הפשרה וייתכן שבחירה לא נכונה ומקצועית תאלץ אתכם להמתין שנים ואף עשרות שנים ארוכות עד לקבלת אחוזי התשואה המיוחלים. מחירי קרקעות שאינן מיועדות להפשרה יהיו זולים בעשרות אחוזים בהשוואה לקרקעות שכן מיועדות להפשרה ולכן אל לכם להתלהב ממחירים זולים. נקודה זו מובילה אותנו לדרך הבאה לבחון את כדאיות הבחירה בשטח להשקעה. הנקודה הבאה היא מחיר הקרקע. מחיר שטח להשקעה מעיד המון על מצב השטח. ככל שהמחיר נמוך יותר, כך ייתכנו סיכויים לקשיים של ממש בקבלת האישורים לבנייה על הקרקע ומנגד, ככל שהמחיר גבוה יותר, כך הקרקע קרובה יותר לתום הליך הפשרתה. לכן, בניגוד לאפיקי השקעה חלופיים, בבחירת שטח להשקעה אין להתפתות למחירים זולים במיוחד שעל פי רוב מעידים על קרקעות למכירה שאינן עתידות לעבור את שלבי ההפשרה בעתיד הקרוב. א.ב מוראנו מכירים את המחיר הממוצע של שטחים רבים באזור בו הם מעוניינים לבחור שטח להשקעה וכך הם יודעים האם המחיר המוצע להם סביר או נמוך משמעותית ממחיר השוק הממוצע.

נמנעים מיצירת מובלעות עירוניות – בחרו קרקעות הסמוכות לקרקעות שכבר עברו את הליך ההפשרה!

דרך נוספת לבחון את איכות שטח להשקעה בו אתם מתעניינים היא בחינת הסביבה כולה. ישנן לא מעט קרקעות למכירה הממוקמות בסמוך לאתרים קהילתיים, בסיסים צבאיים, נתיבי תחבורה ציבורית ועוד, אשר עתידים לפגוע בהליך ההפשרה. לכן, חשוב לוודא כי שטח להשקעה בו אתם מתעניינים אינו ממוקם בסמוך לאזורים בעייתיים שימנעו את קבלת כל האישורים להשלמת ההפשרה וקבלת אחוזי התשואה המיוחלים. אז איך עושים את זה? יש שתי שיטות, האחת היא בחינת תוכניות המתאר ומפות האזור והשנייה היא להגיע פיזית למקום שטח להשקעה במטרה לבחון את כל האזור בצורה יסודית. א.ב מוראנו מקפידים להגיע לכל שטח להשקעה בו הם מתעניינים במטרה לוודא שמיקומו טוב וניתן יהיה להפשירו ללא בעיות מיותרות. מעבר לכך, חשוב לוודא כי קרקע להשקעה בה אתם מתעניינים תהיה סמוכה לקרקעות שכבר עברו את כל שלבי ההפשרה שלהן. הוועדות הממונות על מתן אישורי הבנייה לא אוהבות להפשיר שטחים שאינם סמוכים לשטחים מופשרים. הפשרה מעין זו תגרום לחוסר סדר ויצירת מובלעות עירוניות ולכן על פי רוב הקרקעות המופשרות הן קרקעות סמוכות לקרקעות שכבר הופשרו בעבר. א.ב מוראנו בוחנים היטב גם את הנקודה הזאת לפני שהם בוחרים השקעה בטוחה על מנת לאתר את הקרקע הטובה ביותר ובעלת הסיכויים הגבוהים ביותר לקבלת כלל ההיתרים להשלמת שלבי ההפשרה.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן