א.ב מוראנו לוגו
א.ב מוראנו קרקע מופשרתא.ב מוראנו קרקע מופשרת

איך להניב תשואות רבות באמצעות קרקע מופשרת?

קרקע מופשרת היא קרקע אשר עברה תהליך הפשרה, אחת מהאפשרויות השכיחות כיום היא קניית קרקע חקלאית המיועדת להפשרה והפיכה למופשרת. אופציה נוספת היא קניית קרקע מופשרת לצורך בניית חניונים, קניונים, בתי מגורים ופרויקטי ענק. איך בעזרת הקרקע שלכם תוכלו לדאוג לעצמכם ולעתיד ילדיכם, מה כדאי לדעת ומה הם הסיכונים. הישארו עימנו.

קרקע מופשרת – מהי?

כאשר אנו מדברים על קרקע מופשרת, לרוב אנו מדברים על קרקע חקלאית אשר הופשרה לצרכי בנייה. קרקע מופשרת היא אחד מאפיקי ההשקעה הרווחים כיום בארץ ישראל. מדובר באפשרות חד פעמית בהשקעה בנדל"ן שיכול להניב תשואות בשיעור גבוה מאוד, הרבה יותר גבוה מהשיעורים שאתם שומעים בקופות הגמל, קרנות מנהלים ועוד.

קרקע מופשרת היא מלאכת מחשבת של ממש מפני שאנו אמורים לבדוק דברים נוספים טרם רכישת הקרקע. חלק מהדברים שאנו צריכים לבדוק הם: האם הקרקע מיועדת להפשרה או לא, קרקעות רבים לא מיועדים להפשרה בטווח הקרוב, חלקם מצאו בהם שרידים ארכיאולוגיים מה שגורם למדינה לגלות עניין בשטח ולא להפשיר אותו עד לסריקת השטח יכולה לארוך שנים רבות. מיקום השטח גם הוא חשוב לא פחות, חשיבות בקרקע אשר קרובה לנתיבי תחבורה ציבורית, כבישים מרכזיים, ערים ראשיות. מיקום כזה יעזור להפוך את הקרקע מקרקע חקלאית לקרקע מופשרת במהרה.

שינוי ייעודה של קרקע חקלאית למופשרת

אחד מהדברים השכיחים ביותר ובעלי התשואה הגבוהה ביותר הוא לקיחת קרקע חקלאית והפיכת יעודה לקרקע המיועדת להפשרה. מחיפוש קטן בגוגל נוכל למצוא מידע על זמני ההפשרה, השלבים, בהפיכתה של קרקע חקלאית למופשרת אך לא מצאנו שום מידע אינפורמטיבי על מה קורה אחרי ההפשרה.
לאחר ההפשרה לבעל הקרקע יש מספר אפשרויות, כאשר קרקע מופשרת ערכה עולה משמעותית לעומת קרקע חקלאית, במקרה של מכירה ישירה יוכל בעל הקרקע להכפיל, לשלש ואף יותר את ההון התחלתי אותו השקיע.
אפשרות נוספת היא השקעה בפרויקטים, ברגע שתהפכו לקרקע מופשרת, בטח אם אתם באזור טוב. הפלאפון שלכם לא יפסיק לצלצל, אין ספור יזמים, חברות נדלן אשר ירצו לבנות בשטח שלכם. תוכלו להציע את השטח בתמורה לשניים שלושה פנטהאוזים בפרויקט וכך תוכלו להרוויח ממכירה ישירה של כל דירה או לחשוב על עתידכם ועתיד ילדיכם ולהשכיר את הדירות לטווח הרחוק.
היום בשונה מפעם קרקעות מופשרות בקצב מהיר יותר, היות המצב המחפיר במדינת ישראל ובה מספר קרקעות בלתי מבוטל בלי בנייה. ניתן לראות את הגופים הרלוונטים מזרזים את ההליך לרווחת הכלל.

קרקע מופשרת: לבד או באמצעות קבלן?

ברגע שהקרקע שלכם תופשר תוכלו לנהל אותה במגוון דרכים בהתאם לחזון והונכם האישי.
תוכלו לפתח את הקרקע באופן עצמאי, מה שידרוש מכם זמן רב ומשאבים. תצטרכו לדאוג לניהול פרויקט הבנייה, השגת מימון נדרש, קבלנים, תוכניות עבודה, עבודה מול גופים ממשלתיים ודאגה לחומרי הגלם.
מאידך, תוכלו להיעזר ביזם חיצוני אשר יפתח באזור שלכם תמורת חלק מהאזור. אמנם השטח שלכם יקטן אך לא תצטרכו להשקיע משאבים בניהול פרויקט, מימון כספים, התעסקות מול גופים. והכסף, לא יאחר לבוא…

אין באמור תחליף להתייעצות עם איש מקצוע

עולם הנדלן כה גדול ומגוון, אין באמור במאמר זה תחליף להתייעצות עם איש מקצוע. אנו ממליצים לכם עוד היום להתייעץ עם בעל מקצוע בנוגע לקרקעות חקלאיות למכירה. השקעה בקרקע חקלאית היא השקעה לטווח הרחוק ומחייבת בעל מקצוע שידע להתנהל עם הונכם האישי בצורה טובה, בהתאם לתנאי השטח וידע לתת את ההמלצה הטובה ביותר להשקעה.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן