א.ב מוראנו לוגו
קרקע לבניה

על בחירה נכונה של קרקע לבניה מתוך היכרות מעמיקה עם השטח

הבחירה להשקיע בנדלן, בחיפוש אחר קרקע לבניה, היא בחירה בה יצדדו רבים ממומחי ההשקעות בעולם, בייחוד לאור מגיפת הקורונה שטרפה את הקלפים באופן משמעותי בשנים האחרונות. שכן למדנו, כולנו, בדרך הקשה, כי לעומת אפשרויות אחרות, דווקא רכישה של קרקע לבניה היא ככל הנראה האופציה המשתלמת ובעיקר הבטוחה ביותר מכולן.

זה נכון שגם כאן ההמלצה היא תמיד להכיר את הנושא לעומק כדי לדעת בדיוק כיצד להתנהל בתוך המערך הגדול הזה, אבל ללא כל ספק, השקעה וחיפוש של קרקע לבניה, בטווח הארוך יכולה להיות משאב שיעביר לכם לאורך שנים תזרים מזומנים יפה.

על פניו קרקע לבניה היא המשתלמת ביותר, אבל כמובן שזה לא שבכל מקום ברחבי מדינת ישראל תמצאו בקלות רבה כל כך קרקע למכירה. בשביל זה יש להתנהל בחכמה, מתוך הבנה והיכרות מעמיקה עם השטח, מה שאנחנו, העובדים אצל א.ב רומאנו יכולים בהחלט להציע לכם.

מה הם סוגי קרקעות המתאימים בתור קרקע לבניה

לא כל קרקע היא קרקע לבניה. הדבר תלוי במידה רבה בהחלטה של בית המשפט לאור החלטת הרגולטור במדינת ישראל. קרקע לבניה היא קרקע שהוגדרה בחוק בתור קרקע לבניה, כלומר, קרקע שמדינת ישראל קבעה ככזו. לעיתים, קרקע לבניה היא לא קרקע לבניה ברגע בו מדינת ישראל מאשרת רישמית את העובדה כי מדובר על קרקע לבניה, אלא, פעמים רבות, אנחנו, אלו המבינים בתחום, מסווגים קרקע למכירה בתור קרקע לבניה הרבה לפני כן.

מדוע? משום שבין סוגי קרקעות שונים תמצאו גם קרקעות שנמצאות 'בשטח המפורז' כלומר בין שני מצבים. בין קרקע שאושרה והופשרה לצורכי בניה ובין קרקע שעדיין מיועדת לחקלאות או עבור נדלן מסחרי. מדוע כל כך חשוב לנו להתמצא ולהכיר דווקא את סוגי הקרקעות הללו? משום שכאשר אנחנו מדברים על סוגי הקרקעות הללו, אנחנו בעצם מחפשים את הקרקע שהיום נמכרת במחיר מוזל, שכן לא מדובר עדיין על קרקע שהופשרה לבנייה, אבל מהצד השני, זו אכן קרקע שאנחנו כבר יכולים לראות איך בעתיד אנו בונים עליה מבנים שישמשו בתור מקור הכנסה לכל דבר ועניין.

למה אנחנו מאמינים שיש להיעזר באנשי מקצוע לאורך הדרך

בחירה של קרקע כזו או אחרת דומה במידה מסוימת לחיפוש אחרי בית להשכרה למשל, אבל תוך שיש משתנה אחד מרכזי שמשפיע גם הוא על הבחירה, זו הבחירה היכן להשקיע כדי להיות בטוחים בכך שבהמשך הדרך נראה תשואה יפה עולה מתוך ההשקעות שביצענו.

כלומר, בדיקת סקר קרקע אולי לא תעזור לכם להבין האם מדובר על קרקע שתניב בהמשך תשואה לאור כוחות השוק, אבל ללא כל ספק בדיקת סקר קרקע היא פעולה שאסור לכם לוותר עליה שכן אם זו לא תתממש, תמצאו את עצמכם רוכשים קרקע שאולי לא תוכלו לבנות עליה בהמשך, אולי לא תוכלו להסב אותה לצרכים שונים, כך שבהחלט ניתן לראות בתהליך של רכישת קרקע עבודה שתפקידה הוא, בסופו של דבר, לאפשר לכם גם ליהנות מהנכס שיבנה במקום וגם מהתשואה. לכן, חשוב כל כך להיעזר באנשי מקצוע.

כי מדובר על תהליך מחשבתי מורכב עליו משפיעים כוחות רבים. החל מכוחות השוק וכלה בכוחות הטבע. אם אתם לצורך העניין, רוכשים קרקע משופעת, גם אם מדובר על הנכס הנדלני הטוב במדינה, שכן מדובר על קרקע באיזור שאנחנו יודעים כי עתיד להתפתח בשנים הקרובות, כל עוד תמצאו את עצמכם נאבקים ברגולציה, באירגוני טבע שמזהירים מהרס של שטח מוגן וברשות העתיקות שטוענת כי באותו מקום ממש אנחנו יכולים לראות שרידים של מבנים עתיקים, במובנים רבים לא ממש עשינו בזה שום דבר.

מה חשוב שתקחו בחשבון לפני שאתם רוכשים קרקע לבניה

ראשית, זכרו כי התשלום על הקרקע הוא רק השלב הראשון: אנחנו אומרים את זה בכל פעם מחדש ובכל פעם מחדש נדהמים לגלות כי את הדבר הפשוט הזה רבים לא יודעים היטב. חלק גדול מהכסף שאתם עתידים להרוויח מהשטח כמו גם כאשר אתם רוכשים אותו ילך למשלם המיסים הישראלי. לא רק זה, אלא, אם אתם בוחרים לרכוש קרקע שעתידה להפשיר בעתיד ולהתאים לבניה, כמו שאנחנו, העובדים אצל א.ב מוראנו ממליצים לא פעם, אנחנו בהחלט עלולים לראות כיצד אתם תיאלצו 'לדמם כסף' לתקופה מסוימת עד שתמצאו בסופו של דבר את הנתיב שיאפשר לכם להגיע לעליה בהכנסות ולבניה על השטח אותו רכשתם. כלומר, רק אם אתם מוכנים לכך ברמה הכלכלית, אנחנו, העובדים אצל א.ב מוראנו, היינו ממליצים על כך.

שנית, שימו לב כי אתם לא יכולים לעמוד מנגד, יש פעמים בהן צריך לקבל החלטה:  אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לעמוד מנגד, לעיתים אתם תידרשו לבוא ולראות את הקרקע עליה אתם חותמים. אנחנו, העובדים אצל א.ב מוראנו נעשה את כל התהליך שכולל בחינה מדוקדקת וירידה לפרטים הקטנים כדי לאפשר לכם לעבור את התהליך הלא פשוט הזה של חיפוש אחרי קרקע בשלום, אבל עליכם לזכור כי אתם אלו שפוסקים בסופו של דבר האם זו הקרקע שאתם מעוניינים לקנות בסופו של יום.

אנחנו, העובדים אצל א.ב מוראנו נמצאים כאן כדי לעזור לכם למצוא קרקע לבניה. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עבור שאלות שונות כדי שביחד נוכל למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבורכם. אנחנו נמצאים כאן מתוך הרצון לעזור לכם למצוא את מה שאתם מחפשים.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן