א.ב מוראנו לוגו
א.ב מוראנו קרקע חקלאית

כל המידע על קרקע חקלאית

גם אנשים שלא מהתחום נתקלו פעם אחת לפחות בחייהם בהצעה לרכישת שטח. רובנו, לא יודעים מה זה אומר ויכולים לנתח בצורה נכונה את התמורות שאנו יכולים לקבל מהשטח. עם זאת בין 2010-2020 אנו רואים עלייה מתמדת ברכישת אדמות ומגרשים, זאת מאחר ומחירי הנדל"ן עלו משמעותית. אנשים רבים רוצים לרכוש מגרשים המיועדים לבנייה, קרקעות חקלאיות שעדיין לא הופשרו – על מנת להיות אלה שירוויחו את התשואות שהנכס יופשר או לחילופין יבנה.

קרקע חקלאית – שטח מניב ושכיח

גם אתם אלו שטרם ביצעו עסקאות נדל"ן כאלו או אחרות בחייכם יצא לכם להיתקל במונחים מהתחום. כאשר אנו מדברים על מגרשים למכירה אנו בין היתר מדברים על מספר סוגים של קרקעות – קרקע אשר מופשרת לתהליך בנייה, קרקע מאושרת שעדיין לא עברה את כל האישורים וקרקע חקלאית אשר מחכה למטרות הפשרה. כל אלו בעצם מתארים את מצבם של המגרשים. כאשר אנו רוכשים שטח עלינו להבין טוב מאוד את משמעות השטח, לבדוק אם השטח מופיע בתוכניות מתאר עירוניות וארציות על מנת שנוכל להוציא את המירב מהשטח.

קרקע חקלאית: מאושרת, מופשרת, בתהליכי הפשרה

כאשר אנו מדברים על קרקע חקלאית אנו ערים ל – 3 סוגים: קרקע מאושרת, קרקע מופשרת, קרקע בתהליך הפשרה/מיועדת לחקלאות בלבד. כאשר אנו מדברים על קרקע חקלאית לא נוכל לעשות בה בשום צורה אפילו לא מבנה ארעי למגורים, בין אם זה לנו או לעובדים שלנו. כיום אנשים רבים משקיעים בקרקע חקלאית תוך כדי הבנה שהקרקע יכולה להניב להם תשואות גבוהות במיוחד.

קרקע חקלאית אשר לא מיועדת להפשרה – קרקע זו כרגע לא מיועדת להפשרה. תוכלו לגדל מטעים ולפתח את החקלאות בישראל באמצעות הקרקע, אך קרקע זו לא הקרקע האידיאלית בלשון המעטה לעסקאות נדל"ן. תהליך הפשרה של קרקע אשר לא מיועדת להפשרה יכול לקחת עד כמה עשרות שנים, שבסופם אף אחד לא מבטיח לכם שהקרקע תופשר.

קרקע חקלאית אשר עברה תהליך הפשרה – מדובר בקרקע שעברה את כל התהליך וכעת ניתן להנפיק את האישורים הרלוונטים לצורך בנייה. ייעודה של קרקע זה כבר שונה לכן אין צורך להגיש בקשה לשינוי ייעוד, מה שהופך את התהליך לקל ומהיר אף יותר. עם זאת, קרקע חקלאית אשר עברה תהליך הפשרה יקרה משמעותית לעומת קרקע חקלאית שלא עברה, לכן תצטרכו לשאול את עצמכם מה מעניין אתכם: התשואה או הבניה.

קרקע חקלאית אשר נמצאת בהליך הפשרה: קרקע חקלאית אשר נמצאת בתהליך הפשרה לרוב שינתה את ייעודה בתוכניות המתאר העירוניות והארציות, אך עם זאת כרגע אין באפשרותכם לבנות עליה. קרקע חקלאית אשר מיועדת לתהליך הפשרה נמצאת בדרך הנכונה להפיכתה לקרקע מופשרת. עם זאת, יש עוד המון אישורים ובירוקרטיה שנצטרך להתמודד איתם בדרך שעלולים לקחת לא יום ולא יומיים.

כאשר אנו רוצים לקנות שטח עלינו לשאול את עצמנו איזה סוג של השקעה אנחנו רוצים, האם אנו מחפשים השקעה שתניב לנו תשואות עתידיות וגבוהות או שמא נסתפק בתשואות נמוכות יותר בזמן קצוב. כל השאלות האלו נצטרך לפנות לבעל מקצוע מיומן ובעל מוניטין אשר יוכל לנתח בצורה הטובה ביותר את סוג ההשקעה: סוג הקרקע, בדיקת תוכניות המתאר, צפי להפשרה או לבניה, התנהלות מול שמאים, רואי חשבון, עורכי דין ומקרקעי ישראל. לאחר התייעצות עם בעל מקצוע בעל מוניטין וחוג לקוחות גדול נדע מה היא ההשקעה הטובה ביותר עבורנו.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן