יזמות ושיווק נדל"ן
איתור, פיתוח ושיווק קרקעות נדל"ן להשקעה.
א.ב מוראנו תמונת רקע

קרקעות למכירה - א.ב מוראנו

ההשקעה בנדל"ן נחשבת לאחת ההשקעות הבטוחות ביותר, עם תשואה מניבה ויציבה לאורך זמן. הכדאיות של השקעה בתחום הנדל"ן עולה עוד יותר כשמדובר בישראל: כמות הקרקעות למכירה המיועדות לבניה בישראל אינה גבוהה, ומנגד האוכלוסיה בישראל מתפתחת בקצב מהיר למדיי בהשוואה לעולם המערבי.

מחירי הדירות אמנם עוברים גם הם שינויים, אך המגמה הכללית של עליית מחירי הדיור היא ברורה: ההשקעה בנדל"ן משתלמת. רובם של המגרשים החקלאיים שנמכרים כיום צפויים לעבור תהליך הפשרה בעשור הקרוב. קרקעות למכירה שהופשרו יכולות לשמש למגורים, לבנייה רוויה, למרכזים מסחריים ועוד.

יחד עם זאת, רכישת קרקע אינה השקעה רגילה ויש להיות מוכנים לתהליך שכולל בדיקות, התייעצויות, חשיבה לטווח ארוך ובעיקר – סבלנות. מי שמוכן לעבור את כל השלבים בדרך להשקעה, צפוי ליהנות מרווחים משמעותיים ונדבך נוסף להכנסה פאסיבית וביטחון כלכלי.

על קרקעות למכירה

השינויים הרבים שחלים לאחרונה בשוק הנדל"ן של דירות למגורים, גורמים למשקיעים רבים לנטוש את השוק הזה ולחפש אחר תשואות גבוהות דווקא ברכישת קרקעות למכירה. בשונה משוק הנדל"ן למגורים, קרקע היא משאב וגם נכס, וככזה איננה עלולה להיהרס בעתות אסון או להשתנות באופן כזה או אחר על ידי מצבים ביטחוניים או כלכליים. בנוסף, הבעלות על קרקע הינה דבר מוגדר והשטח השייך לבעליו מסומן באופן מדויק במפות.

איתור הקרקע

אחת ההחלטות החשובות ביותר בכל מה שקשור להשקעה בקרקע הוא המיקום שלה: קרקע במיקום טוב תהיה בעלת סיכויים גבוהים יותר להפשרה בזמן הקרוב ועם פוטנציאל השבחה גדול יותר לאורך זמן. כמובן שקרקעות למכירה בקרבת ערים או יישובים תהיינה בעלות סיכויים גבוהים יותר להפשרה.

קרקעות למכירה בערים או בסמיכות ליישובים עם ביקוש גבוה למגורים או עם צפי לביקוש גבוה בעלות סיכויי הפשרה גבוהים יותר וכן פוטנציאל לתשואה גבוהה יותר באחוזים ניכרים. קרקעות למכירה מרוחקות מהעיר או מהיישוב, בקרבת חורשה או אזור טבע מוגן תהיינה בעלות הסיכויים הנמוכים ביותר להפשרה.

במהלך איתור הקרקע ישנם שני צעדים שמומלץ לבצע: הראשון הוא הגעה למועצה האזורית או העירייה שבתחומיה נמצאת הקרקע, ובדיקת ייעודה של הקרקע בטווח הארוך. ניתן ללמוד על מצבה התכנוני במסמכי המועצה. במידה והקרקע נמצאת במסגרת תוכנית המתאר לשינוי ייעוד, אפשר להיות אופטימיים.

הצעד השני הוא נסיעה אל אזור הקרקע. גם אם ייעודה של הקרקע עדיין לא ברור, כאשר מוצעות קרקעות למכירה כדאי להגיע אל הקרקע פיזית, לקבל מושג על גודל הקרקע, סוג הקרקע ומיקומה הכללי.

למה אנחנו?

חברת א.ב מוראנו נדל"ן הינה חברה העוסקת בייזום פרוייקטים בנדל"ן, איתור ופיתוח מתחמי תכנון מתקדמים; מתחמי התכנון בהם פועלת החברה, הינם מתחמים בתכנון מתקדם אשר בהם – זכויות הבנייה, אורך הזמן ומיצוי הזכויות והפוטנציאל בהם הוא גבוה, ידוע ומהווה השקעה בטוחה לקהל משקיעי החברה.

trophy
ניסיון

מעל 10 שנות ניסיון בתחום

shield
מקצועיות

ליווי אישי ומקצועי לכל אורך הדרך

b meeting
שירות

זמינים לשירותכם במהלך התהליך

verified
איכות

צוות המשרד מיומן איכותי ואמין

בדיקות התאמה: כל מה שצריך לדעת לפני שסוגרים עסקה

הרבה היו מעדיפים לדלג על כמה מהשלבים האלו, אבל אין דרך אחרת לומר את זה: כבר קרו המון מקרים בהם משקיעים נפלו בפח של רמאויות ונוכלות מצד חברות לשיווק קרקעות למכירה. מומלץ ללמוד היטב כל בדיקה וכיצד לבצע אותה, ולסגור עסקה רק לאחר שיש ביטחון באיכות העסקה ואמון מלא בחברה המשווקת או במוכר הקרקע:

בדיקת רישום בעלות על קרקע

ישנן קרקעות למכירה המצויות בבעלות פרטית ויש כאלו המצויות בידי מק"י – מנהל מקרקעי ישראל. על פי ההערכות, כ- 7% מכלל השטח בארץ מוגדר בבעלות פרטית (טאבו) ו- 93% הנותרים מצויים בידי מק"י. האדמות המצויות בידי מק"י אינן מיועדות למכירה, אך כן ניתן לחכור אותן מידי המדינה, כאשר המדינה נשארת בעליה של הקרקע.

כמובן שרכישת קרקע פרטית נחשבת לעדיפה: רכישה כזו מקנה לבעל הקרקע בעלות מלאה וזכויות על הקרקע, וכן רישומה של הקרקע על שמו בטאבו.

במצב של התעניינות בקרקע מסויימת ניתן לבדוק את רישומה של הקרקע בפנקסי המקרקעין הממשלתיים. את הרישום יכול כל אדם לבדוק באופן מקוון, באמצעות הזנת פרטי המיקום של הקרקע ותשלום אגרת צפייה. לאחר ההליך יימסר לבודק עותק של פרטי החלקה בדואר אלקטרוני שיזין באתר.

בדיקת מצב הקרקע

"מצב הקרקע" הוא שם כולל לתוכניות, אם ישנן, לגביי אותה הקרקע, ולמצבה העכשווי מבחינת זכויות הבעלים עליה. מצבן של קרקעות למכירה כולל תוכניות מתאר, במסגרתן מיקום הקרקע המיועדת, זכויות הבניה עליה או מגבלות הבניה לגביה, תכנוני הרשות המקומית וועדת הבניה המקומית, המחוזית והארצית אודותיה ועוד.

במצב של הפשרת הקרקע, יהיה צורך להתאזר בסבלנות, שכן ההפשרה כרוכה בהליכים בירוקרטיים רבים עם צורך באישורים רבים. לעיתים תוך כדי ההפשרה מתברר כי ישנם גורמים שונים המתנגדים להפשרתה, כגון – תושבים שאינם מעוניינים בבניה, ארגוני סביבה ועוד. ההמלצה הכללית לאור זאת היא להסב את מאמצי ההשקעה לקרקעות שלגביהן אין התנגדויות והן מצויות בהליכי הפשרה מתקדמים. כאשר קיים מרכיב הוודאות לגבי מצבה של הקרקע להשקעה, עולה הביטחון בכדאיות העסקה ועמו גם ערכה של הקרקע.

בדיקת סביבה וסקר קרקע

כפי שנכתב בהתחלה, ברכישת מגרש להשקעה מומלץ מאוד להגיע פיזית לשטח ולהתבונן בסביבה שבה מצויה הקרקע: האם היא נמצאת בסמוך לכביש מהיר? האם היא קרובה לחורשה או שמורת טבע? או שאולי היא דווקא בקרבת אזור תעשייתי? אם היא בתוך תחומי העיר: האם היא מצויה בסמיכות למוסד חינוכי, פארק או אזור מגורים? כאשר יש מידע מספיק ברור אודות מיקומה, ניתן להעריך האם סיכויי ההפשרה של הקרקע גבוהים, ובאיזה טווח זמן.

בדיקת סקר קרקע הוא שמה של הבדיקה שבוחנת את סוג הקרקע, איכותה, שיפוע הקרקע ורמת הקושי שלה. קרקע סלעית לדוגמא, תהיה פחות מועדפת לבניה ולגרור עלויות נוספות על מנת להכינה לבניה. קרקע הנמצאת בשיפוע או במדרון תלול במיוחד תהיה גם כן פחות אטרקטיבית. את הבדיקה ניתן לבצע בעזרת מומחים שונים מתחום זה.

עלויות ומימון

מלבד הסכומים הגבוהים יחסית שבהם מתבצעות עסקאות של קרקעות למכירה, ישנן הוצאות נוספות על עלויות העסקה נטו: עלות פיתוח הקרקע, אגרות שונות ושכר לבעלי מקצוע שונים כגון שמאי, עו"ד ועוד. בנוסף, לאחר הרכישה יש לשלם מס רכישה ומס שבח. במידה וערכה של הקרקע עולה הודות להתקדמות בתהליכי ההפשרה או אפשרויות הבניה, בעלה הקרקע משלם היטל השבחה לוועדה המקומית, על פי קביעתו של שמאי מטעם הועדה. במקרים מסויימים ניתן לקבל פטור מהיטל זה, ומומלץ לבחון לעומק את התנאים לקבלת פטור זה.

ועם כל זאת, עסקאות טובות של השקעה בנכס כגון קרקעות למכירה מניבות סכומים גבוהים של תשואה, שמשתלמים מאוד בסופו של דבר, גם לאחר תשלומי המיסים השונים.

בטרם ניגשים לאיתור קרקעות למכירה, יש לבחון את גובה ההון העצמי לעומת המחיר הנדרש עבור הקרקע. גובה התקציב ייתן תמונת מצב משוערת של גודל ומיקום הקרקע שניתן יהיה לרכוש וכן את גובה המשכנתא שיהיה צורך לקבל מהבנק במידה וההון העצמי לא יספיק למימון העסקה. את המשכנתא ניתן לקבל מהבנק כאשר סכום ההון העצמי שמביא עימו רוכש הקרקע גבוה מ- 600 אלף ₪. במידה ואין בידי הרוכש את הסכום הזה, ניתן לאתר קרקעות בהליכי הפשרה מוקדמים יותר או במיקומים שעדיין לא הגיעו למימוש פוטנציאל ההשבחה שלהם, בסכומים נמוכים יותר.

לקוחות ממליצים
Tamara
Tamara
ממליץ מקומי · 43 סקירות
googleקרא עוד
א.ב מוראנו - ממליצה ממליצה ממליצה. אנחנו גרים במרכז הארץ וחיפשנו קרקע להשקעה או מגרשים למכירה בצפון הארץ (הון עצמי שלנו לא בדיוק מאפשר לקנות דירה ללא משכנתא במרכז אז החלטנו להשקיע בקרקעות למכירה ולא מצטערים על כך). לא היה ממי לקבל המלצות כי קרובינו לא בקיאים בתחום אז חיפשנו באינטרנט. הגענו לא.ב מוראנו אחרי ששוחחנו כבר עם שתי חברות אחרות שעוסקות בתחום ואהבנו את השירות (כבר מהשיחה הטלפונית הראשונה) ואת ההסבר הקצר שקיבלנו. לא קל להגיע להחלטה אך בחברת א.ב מוראנו באמת שמנסים לעזור, להקל ולהסביר על כל שלב ושלב בתהליך. מקווה שזו ההתחלה של דרך ונוכל להשקיע ולהרוויח עוד וכמובן שנעשה את זה עם חברת מוראנו.
לירן סבן
לירן סבן
7 סקירות
googleקרא עוד
הייתי השבוע בפגישה אצלהם ומצאתי הזדמנות מטורפת לקרקע בהוד השרון, אחרי התייעצות עם האישה הלכנו על זה בכל הכוח! שירות טוב והם חבר׳ה מאוד אמינים!
גלעד חיים אריאל
גלעד חיים אריאל
88 סקירות
googleקרא עוד
על מנת להרוויח כסף צריך להשקיע כסף, קיימת אפשרות להשקיע בכמה אפיקים דוגמת הבנק ומסחר בשוק ההון. העניין הוא שההשקעה בבנק אינה מניבה, ואילו המסחר בשוק ההון כרוך בסיכונים לא מעטים. השקעה בקרקע לעומת זאת לדעתי בחירה נכונה ולכן ניגשתי לא.ב .מוראנו ורכשתי קרקע .שירות יוצא מן הכלל, מומלץ
Kfir yahav‏
Kfir yahav‏
5 סקירות
googleקרא עוד
דיברתי עם לידור בטלפון לגבי קרקע למכירה, רציתי לדעת איזה גוש ואיזה חלקה. קיבלתי שירות מצויין ומקצועי!
הקודם
הבא

אל תישארו לבד: אנשי המקצוע שיסייעו לכם

כדי לסגור עסקה מוצלחת מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מומחים מתחום הנדל"ן והקרקעות: עורך דין אמין עם מוניטין בתחום, שמאי מקרקעין, בודק קרקע ועוד. ההסתייעות באנשי מקצוע הופכת את תהליך רכישת הקרקע להשקעה לפשוט הרבה יותר וגם מונעת לרוב בעיות ועיכובים שונים הנובעים מחוסר ידע או הבנה מספקת בעניינים הנוגעים לתחום זה.

בסופו של דבר, השקעה בראש שקט גם תעניק לכם ניסיון טוב לקראת ההשקעה הבאה – אליה כבר תגיעו מוכנים יותר.

קרקע – המשאב הקיומי החשוב ביותר על פני הארץ. רבים כיום מוצאים את ההשקעה במגרשים או בקרקעות למכירה תוך כדי החיפושים אחר נכסים עם תשואות בטוחות, שבהם יוכלו להשקיע את כספם, או לחילופין בחיפושיהם אחר מקום להקים בו את ביתם. מגוון רחב של קרקעות למכירה מוצע היום בשוק הנדל"ן ברחבי הארץ, אך לא כל הקרקעות דומות מבחינת מיקומיהן ברחבי הארץ ומבחינת מצבן במידה והן מצויות בתהליך הפשרה.

קראו עוד על קרקעות למכירה – ידיים על הקרקע

יצאתם לפנסיה? זה הזמן להשקיע בנדל"ן

יצאתם לפנסיה? זה הזמן להשקיע בנדל"ן

היציאה לפנסיה היא עניין מאוד גדול עבור כל אדם, מצד אחד המון חששות כספיות, שכן מעתה המשכורת תהיה אחרת ולרוב...

שאלת השאלות: כמה עולה קרקע לבניה?

שאלת השאלות: כמה עולה קרקע לבניה?

התשובה לשאלה זו מורכבת מאוד, בהתחשב במספר גורמים, נסיבות ומצבים שונים בהם מצויה הקרקע בתהליך ההפשרה, וכמובן – בגודל הקרקע....

גורמים המשפיעים על ערכו של נכס

גורמים המשפיעים על ערכו של נכס

השקעה בקרקע היא עסק לכל דבר, עסק שיכול להניב תשואות גבוהות ללא מאמץ גדול מידי, יחד עם זאת חוסר הבנה...

כל המידע אודות סוגי קרקעות

כל המידע אודות סוגי קרקעות

כיום ניתן לראות מספר סוגי קרקעות מחולקים על פי מטרתם, קרקעות למכירה הם אחד מאפיקי ההשקעה החכמים ביותר לשנת 2020....

מהי בדיקת סקר קרקע?

מהי בדיקת סקר קרקע?

לפני מספר שנים, חברות נדל"ן גילו עניין בשטח המצוי בדרום-מערב קריית אונו. כחלק מתהליך השגת אישורי הבנייה, התבצעה סקר קרקע...

קרקעות למכירה – המדריך המלא למשקיעים

קרקעות למכירה – המדריך המלא למשקיעים

בישראל נכון להיום ישנם לא מעט דרכים שבאמצעותם ניתן לבצע רכישות של נכסים שונים. ישנם אנשים שלא רוצים לקחת סיכונים...

קרקעות למכירה – כך תבחרו נכון

קרקעות למכירה – כך תבחרו נכון

ככל הנראה יצא לכם לשמוע כי קרקעות למכירה הם מהאפשרויות היותר מניבות עבור משקיעים. מהסיבה הזאת לא מעט משקיעים מחליטים...

קרקע לבניה למכירה

קרקע לבניה למכירה

ניתן למצוא בארץ מספר בלתי מבוטל של קרקעות המיועדות לבנייה והפשרה. בשונה מתהליך של רכישת דירה בה אנו ישר מגיעים...

שינוי ייעוד של קרקע – מידע אודות ההליך

שינוי ייעוד של קרקע – מידע אודות ההליך

בשנים האחרונות ישנו ביקוש מאסיבי של משקיעים לקרקעות המיועדות להשקעה. ברוב המקרים אותם משקיעים מחפשים קרקעות במקומות עם ביקוש גבוה...

קרקעות ישראל

קרקעות ישראל

בעשור האחרון אנו עדים לטרנד של השקעה לטווח ארוך בקרקעות. סוגי קרקעות מחולקים לפי תפקידן: כל סוג של קרקע נקבע...

מהי קניית אדמה?

מהי קניית אדמה?

גם לכם זה קרה, השקעתם בתוכנית חיסכון דרך הבנק או קרן ההשתלמות עם ההצעה "האטרקטיבית ביותר", תמה תקופת ההשקעה ואיתה...

קרקע או דירה? איך תוכלו לבחור נכון?

קרקע או דירה? איך תוכלו לבחור נכון?

לא מעט אנשים שהצליחו לחסוך סכום גדול תוהים לעצמם איפה יהיה הכי נכון להשקיע את אותו סכום כסף. יש כאלה...

אצלנו לא קונים אדמה, אצלנו מממשים קרקע!

אצלנו לא קונים אדמה, אצלנו מממשים קרקע!

אצלנו לא קונים אדמה, אצלנו מממשים קרקע! זה הסלוגן שמלווה אותנו כאשר אנו מוכרים למשקיעים קרקעות להשקעה ברחבי הארץ. ההצלחה...

קרקע מופשרת למכירה – הזדמנות חד פעמית

קרקע מופשרת למכירה – הזדמנות חד פעמית

ככל הנראה כבר יצא לכם לשמוע את המונח קרקע מופשרת למכירה, אך האם אתם מבינים מדוע מדובר על הזדמנות עסקית...

בדיקת צפיפות קרקע

בדיקת צפיפות קרקע

המושג "צפיפות קרקע" הינו נושא אחד מתוך תחום שנקרא "גיאומכניקה" – זהו מדע הבוחן את הפיזיקה של הקרקע. בין הדברים...