א.ב מוראנו לוגו
א.ב מוראנו קניית שטח

לעשות לימונדה מלימונים: לדאוג לעתיד הכלכלי דרך רכישת שטחים

אם היינו אומרים לכם שבעזרת הון התחלתי נמוך במיוחד הייתם יכולים לדאוג לעתיד הכלכלי של ילדיכם, אנחנו יודעים כבר מה הייתה התשובה שלכם. כיום בארץ ובעולם יש מחסור חסר תקדים של קרקעות ושטחי אדמה. בעקבות החסר הזה נוצר ביקוש מתמיד לשטחים וניתן לראות מגמת עלייה קבועה בתחום הקרקעות. קניית שטח בניגוד למה שחושבים הוא לא דבר יקר במיוחד, המהווה השקעה מניבה במיוחד לטווח ארוך. השקעה בקרקעות נחשבת לאחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר כיום בהתאם לביקוש הרב. היכן ניתן למצוא קרקעות ושטחים בזול, עד כמה זה משתלם לנו ושאר ירקות. הישארו איתנו.

השקעה לטווח ארוך עם תשואות גבוהות

בעולם ובארץ ישנם אינספור סוגים של קרקעות הניתנות למכירה. כל קרקע בעלת תמחור שונה בהתאם לאישורים. לצורך העניין קרקע לבנייה אשר עברה את כל האישורים הרלוונטים היא קרקע בעלת מחיר גבוה יותר. רבים מהאנשים לא יכולים להרשות לעצמם קניית שטח שכזה. לכן, קרקע חקלאית אשר לא עברה תהליך הפשרה לבנייה ובעלת כל האישורים הרלוונטים היא האופציה האידיאלית עבורם. שניית שטח חקלאי כדאית לא רק לאלו בעלי התקציב הנמוך, מחירה נמוך משמעותית לעומת קרקע מופשרת, ניתן להרוויח תשואות מאוד גבוהות בעת השגת כל האישורים, פיתוח הקרקע או מכירתו. קרקע חקלאית לא מחייבת להישאר באותו מצב כמו שהיא, בעזרת אישורים ותהליכי הפשרה תוכלו לבנות שם כל אשר תחפצו.

ברגע שקרקע חקלאית מופשרת מחירה עולה בצורה משמעותית, בעל הנכס יכול להכפיל את הונו ואף לשלש במקרים מסוימים. קיימים כיום בעולם מספר גדול של פרויקטים אשר התחילו מחלום קטן וקניית שטח חקלאי במחיר נמוך. לאחר השגת האישורים המשקיעים יוכלו להניב תשואה משמעותית במיוחד, בין אם במכירת הקרקע, בניה על הקרקע בתיווך של חברות נדל"ן ועוד.

קניית שטח – ממה עלינו להיזהר?

כמו בכל תחום, לא כל הנוצץ זהב. יש לא מעט דברים שנצטרך להיזהר מהם בעודנו מבצעים תהליך של קניית שטח. אחד מהדברים הוא חכירה של הקרקע בבעלות מנהלי מקרקעי ישראל, דבר אשר יכול לעכב את הפשרת הקרקע ובמקרים מסוימים להוביל להפסד של הכסף כולו. עלינו לוודא כי הקרקע אותה אנו רוצים לקנות פנויה לחלוטין, תוכלו לעשות זאת תוך כדי הגעה עצמאית לשטח – כך תוכלו לראות את השטח ומסביב לו.
יש חשיבות גבוהה למסמכי הרכישה – על פי חוק מחויבות חברות הנדל"ן לציין את כל הפרמטרים שיכולים להוות מטרד לקרקע, איפה הקרקע עומדת כרגע ולמי היא שייכת.
היינו ממליצים לכם לא לעשות זאת לבדכם אלא באמצעות איש מקצוע ייעודי, איש מקצוע ידע מה יכול להוות מכשול בעת בחירת הקרקע, לדוגמא קרקע עם חשד לעתיקות בשטח. באותה נשימה יוכל לאמוד את התשואה של הקרקע בהתאם למצב הכלכלי שלכם.

קחו את הזמן אבל אל תהיו שאננים

כן יש פה סתירה קטנה. אך ההמלצה שלנו מאחר ומדובר בכסף שלכם היא לא לקבל שום החלטה בפזיזות. הקדישו מחשבה רבה לכל ההליך, בעזרת אנשי מקצוע תוכלו להבין אם ההשקעה הזו היא בשבילכם. אם לא, אולי תמצאו החלטה אחרת שתניב תשואות מרשימות. עם זאת אנו ממליצים לא להיות שאננים יותר מדי, ישנם המון פרויקטים שהקרקעות בהם נחטפות בקצב מטורף, קרקעות עם פוטנציאל אדיר שיכולות להגיע לידי מישהו אחר. אתם לא רוצים להיות אלו שעוברים עם הנכד בעוד כ – 30 שנה, מצביעים על קניון ואומרים "זה היה אמור להיות בכלל שלי".

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן