א.ב מוראנו לוגו
קניית קרקעות

קניית קרקעות – הסוף לחיסכון בחשבון העו"ש! הכירו את אחד מאפיקי ההשקעה המבוקשים ביותר

כל חסכונותיכם מעלים אבק בחשבון העו"ש? אתם מקבלים ריביות אפסיות בתוכניות החיסכון השונות של הבנקים? הגיע הזמן לעשות שינוי. לא מעט אנשים כיום בוחרים למשוך את כל חסכונותיהם מהבנק ולהשקיע אותם בשלל אפיקי השקעה שונים. אם גם לכם נמאס שהחסכונות שלכם צוברים אבק במקום ריבית, חשוב שתכירו את אחד מאפיקי ההשקעה המבוקשים ביותר כיום, קניית קרקעות. ישנן שתי סיבות מרכזיות בגינן משקיעים רבים נוהרים דווקא לאפיק השקעה זה של קניית קרקעות. הסיבה הראשונה היא אפשרות לקנות חלקת אדמה במחירים זולים בהשוואה לאפיקי השקעה רבים אחרים. קניית קרקעות מאפשרת למשקיעים רבים לרכוש את חלקת האדמה ללא צורך בלקיחת הלוואות ותשלומי ריביות לא מבוטלות על כך, מה שמושך לא מעט משקיעים לתחום זה. הסיבה השניה והמשמעותית לא פחות בגינה רבים נוהרים לרכישת קרקעות היא פוטנציאל הרווח הגדול. בשונה מאפיקי השקעה רבים שיזכו אתכם באחוזי תשואה חד ספרתיים נמוכים מידי שנה, השקעה באפיק זה של קניית קרקעות חקלאיות תאפשר לכם ליהנות מהכפלת ואף שילוש ההשקעה שלכם תוך זמן קצר. קניית קרקעות חקלאיות והחזקתן עד לאחר תום הליך ההפשרה יסבו למשקיע רווח של מאות אחוזים על כל כספו. אם זה נשמע לכם מעניין אספנו עבורכם מספר דגשים וטיפים חשובים לבחירה נכונה של השקעה מנצחת. א.ב מוראנו עוסקים בתחום מזה לא מעט שנים ומכירים היטב את כל הפרטים החשובים שיש לבחון לעומק לפני בחירת הקרקע המתאימה ביותר שעתידה לעבור את הליך הפשרתה בעתיד הקרוב.

מהי קרקע חקלאית ובמה היא שונה מקרקע מופשרת? הכירו את כל ההבדלים החשובים ביותר

רגע לפני שנפרוס בפניכם מספר נקודות חשובות שיעזרו לכם לאתר נכון קרקע חקלאית המיועדת להפשרה ולהימנע מבחירה שגויה של קרקעות שישארו במצבן החקלאי לעוד שנים ארוכות, חשוב לדעת מהי קרקע חקלאית. משקיעים רבים כיום שבוחרים לרכוש קרקעות למכירה לא באמת מבינים מהי קרקע חקלאית ולכן חשוב לחדד את הנושא. קרקע חקלאית היא קרקע המיועדת לצורכי חקלאות בלבד. כלומר, לא ניתן לבנות עליה את בית חלומותיכם, גם בניין מגורים לא ואף לא אזורי מסחר. קניית קרקעות חקלאיות תחייב את המשקיע להתאזר בסבלנות עד לתום כל שלבי הליך ההפשרה המיוחל, ורק לאחר מכן ניתן יהיה ליהנות מהקרקע. הליך ההפשרה הוא בעצם הליך שינוי הייעוד של הקרקע כך שגם אם היא הייתה קרקע חקלאית, היא תוכל להפוך לכזו שניתן יהיה לבנות עליה את בית חלומותיכם, בנייני מגורים או אזורים מסחריים. לאחר תום הליך ההפשרה המיוחל, הקרקע תכפיל ואף תשלש את ערכה ותעניק למשקיע המאושר אחוזי תשואה תלת ספרתיים על כל כספו. אז למה לא כולם קונים קרקעות חקלאיות להשקעה אתם שואלים? אז חשוב להדגיש ולומר כי לא ניתן לחזות את מועד ההפשרה. כלומר, קיים סיכוי שמשקיע שבחר בהליך קניית קרקעות נשאר עם קרקע חקלאית לאורך שנים ארוכות ולעיתים אף לעד. בדיוק מסיבה זו אספנו עבורכם את כל הדגשים החשובים ביותר שיעזקו לכם לזהות קרקעות חקלאיות עם סיכויי הפשרה גבוהים תוך זמן קצר. א.ב מוראנו עוסקים בתחום לא מעט שנים ויודעים לאתר קרקעות עם סיכויי הפשרה גבוהים במיוחד.

ביחנו לעומק את תוכנית המתאר וודאו שהקרקע בה אתם מתעניינים אכן מיועדת להפשרה

לפני שאתם מגיעים למעמד הבחירה, חשוב להכיר את תוכנית המתאר של הקרקע בה אתם מתעניינים. משקיעים רבים בוחרים קרקעות להשקעה ללא בדיקת תוכניות המתאר, מה שמגדיל את הסיכוי לבחור קרקע שלא תעבור את הליך ההפשרה המיוחל בשנים הקרובות. תוכנית המתאר היא מעין תעודת זהות של הקרקע ובה ניתן לבדוק האם הקרקע מיועדת להפשרה או לא. א.ב מוראנו מקפידים לבחור אך ורק קניית קרקעות חקלאיות המיועדות להפשרה במטרה להקטין משמעותית את הסיכון שהן לא יופשרו. משקיעים רבים חוששים מבחינת תוכניות המתאר ומההתמודדות עם בירוקרטיות ארוכות ומייגעות עד לקבלת התוכנית ולכן חשוב להדגיש כי כיום ניתן לקבל גישה לתוכנית המתאר של הקרקע בקלות רבה ותוך מספר לחיצות פשוטות ברשת. קרקעות שאינן מיועדות להשפרה עלולות להישאר במצבן החקלאי לעוד שנים ארוכות. גם אם המחיר המבוקש על קרקע שאינה מיועדת להפשרה זול במיוחד, ייתכן שהשקעה בה תתברר כלא משתלמת, מה שמוביל אותנו לנקודה הבאה.

ככל שהמחיר זול יותר כך צריכות להידלק לכם יותר נורות אזהרה – מחירים זולים מעידים על כך שהקרקע רחוקה מהליך ההפשרה

הנקודה הבאה שאתם חייבים להכיר היא משמעות המחירים. בשונה מאפיקי השקעה רבים, ככל שמחיר קניית קרקעות זול יותר, כך צריכות להידלק לכם יותר נורות אדומות. ברוב המקרים, קנייה זולה תתברר כלא משתלמת. בשביל להבין את הרעיון העומד מאחורי זה חשוב לדעת כי ככל שהקרקע קרובה יותר להליך הפשרתה, כך המחזיקים בה ידרשו עליה מחיר גבוה יותר וכן להיפך, ככל שהקרקע רחוקה יותר מהליך הפשרתה, כך המחזיקים בה ידרשו מחירים זולים במיוחד על מכירתה. לכן, כאשר אתם מזהים קניית קרקעות במחירים זולים משמעותית ממחיר השוק, קיים סיכוי גבוה שהדבר מעיד על כך שהקרקע רחוקה מאוד מתום הליך הפשרתה. א.ב מוראנו מקפידים לערוך סקירה מקיפה אודות המחיר הממוצע של השוק במטרה לזהות במדוייק קרקעות שנמכרות במחירים זולים יותר ממחיר השוק. מעבר למחירי הקרקע, גם מיקום הקרקע משמעותי במיוחד לבחירה נכונה של קניית קרקעות מנצחות להשקעה. ישנן לא מעט קרקעות חקלאיות הממוקמות בסמוך לפארקים ציבוריים, בתי קברות, בסיסים צבאיים או נתיבית תחבורה ציבורית עתידיים, מה שיפגע קשות בהליך ההפשרה. על מנת לוודא שהקרקע בה אתם מתעניינים אינה ממוקמת בקרבת מקומות שיפגעו בהליך הפשרתה כדאי שתכירו שתי שיטות חשובות. האחת היא סקירה ברשת אודות כלל המפות הנדרשות והשניה היא בחינת השטח ברגליים. א.ב מוראנו מקפידים לבדוק כל קרקע להשקעה הן ברשת והן בהגעה לשטח ממש. משקיעים רבים שבוחרים לדלג על שלב בדיקה זה מגלים שרכשו קרקע חקלאית במקום שכנראה לא יופשר כלל.

הוועדות הממונות על הפשרת קרקעות לא ימהרו להפשיר קרקע שאינה סמוכה לקרקע מופשרת!

אם כבר במיקום הקרקע עסקינן, ישנה נקודה נוספת וחשובה במיוחד שחשוב שתכירו. הוועדות הממונות על כל שלבי ההפשרה לא ממהרות להפשיר קרקעות שאינן סמוכות לקרקעות שכבר עברו את הליך הפשרתן בעבר. כל הפשרת קרקע שאינה סמוכה לקרקע מופשרת מכל צדדיה תגרום ליצירת מעין מובלעה עירוניות שגורמת לחוסר סדר ואירגון. לכן, אם גם אתם רוצים לבחור קניית קרקעות על הצד הטוב ביותר, חשוב לוודא שהקרקע שלכם ממוקמת בסמוך לקרקעות מופשרות שכבר עברו את כל הליך הפשרתן בעבר. לא מעט משקיעים כיום נוהרים לתחום זה של קרקעות למכירה ללא ליווי מקצועי או אף היכרות עם התחום, מה שגורם להם להתפתות למחירים מוזלים ולהיתקע שנים ארוכות עם קרקעות חקלאיות שלא משנות את ייעודן. א.ב מוראנו יודעים לבחור עבור כל לקוחותיהם את הקרקעות הטובות ביותר שעתידות לעבור הליך הפשרה תוך זמן קצר.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן