א.ב מוראנו לוגו
משרד להשקעה א.ב מוראנו קרקעות למכירה

משרד להשקעה – לא רק לבעלי עסקים בלבד

הרצון להיות בעלים של נכס מתורגם פעמים רבות לבעלות על דירה. המרוץ לקניית דירה מוביל אנשים רבים לקחת משכנתא גדולה ולקנות דירה במקום לא אטרקטיבי, רק כדי להיות בעלים של נכס. האופציה של קניית משרד להשקעה נחשבת פעמים רבות לאופציה לבעלי עסקים בלבד, ולא למשקיעים פרטיים שרוצים בעלות על נכס מניב. אך נכסים מסחריים להשקעה ומשרדים בפרט יכולים להיות אופציה טובה להשקעה במקרה של הון עצמי נמוך, שלא מאפשר רכישת דירה במיקום טוב. מהם היתרונות של משרד להשקעה וממה צריך להיזהר? כל הפרטים במאמר הבא.

כשמדברים על נכסים להשקעה בדרך כלל מדברים על דירות. אך משרדים להשקעה הם אופציית השקעה מצוינת במקרים שאין מספיק הון עצמי לרכישת דירה במיקום טוב. אז במקום להתפשר על מיקום הדירה, אפשר לבדוק אופציה של משרד להשכרה שמתאים לתקציב. וכמו שאפשר לקנות דירה על הנייר, אפשר גם לקנות משרד להשקעה על הנייר.

השקעה בטוחה באמצעות משרד להשכרה במיקום טוב

כמו בנדל"ן למגורים, גם במשרדים המיקום משחק. אך בניגוד לנדל"ן למגורים, שבהן מגוון הגדלים מצומצם ומוגבל, אפשר למצוא משרדים להשכרה במגוון גדלים, החל ממשרדים קטנים של 30 מר ועד משרדי ענק שמתאימים לקבוצות רכישה, משקיעים מנוסים או חברות הייטק גדולות. כך כל אחד יכול למצוא משרד להשקעה בגודל ובמחיר שמתאים לתקציב ולהימנע מהתחייבות למשכנתא גדולה מידיי.

מאחר שהמיקום נחשב כפרמטר הכי חשוב לקביעת הצלחת ההשקעה, חשוב לבדוק אותו. במקרה של רכישת משרד על הנייר, חשוב לבדוק את הסביבה. אילו מגדלי משרדים יש שם? מי כבר רכש שטח בבניין? חשוב גם לבדוק את ערך הדירות באזור, מאחר ומחירי דירות נוטים לעלות כאשר הן ממוקמות באזורי עסקים מבוקשים.

חוזים לטווח ארוך: משרד להשקעה כנכס יציב

בניגוד לדירות, שם חוזה לשלוש שנים נחשב חריג, כאשר מדברים על משרדים להשקעה מדברים על חוזים ארוכי טווח, לפעמים גם חמש שנים ויותר. הדבר נותן שקט למשכיר, שיודע שיש לו שוכר בטוח ונותן שקט לשוכר, שיודע שיש לו שכר דירה קבוע ואין לו מה לדאוג מעלויות שכר דירה או מחיפוש אחר מקום חדש. לכן קניית משרד להשקעה נחשבת פעולה בטוחה הרבה יותר מאשר דירות למגורים, בעיקר אם יש לך כבר מתעניינים פוטנציאלים שרוצים לשכור את השטח.

כדי להימנע ממצב שהחברה עוזבת באמצע החוזה ומשאירה את הנכס ריק, אפשר להכניס סעיף המחייב אותה למצוא שוכר חלופי במידה והחברה עוזבת לפני תום החוזה. כך מצמצמים את הסיכון של נכסים ריקים ומבטיחים רצף של שכירות גם במקרים של תקופות משבר בשוק.

לעבור תקופות משבר בשלום באמצעות קניית משרד להשקעה חכמה

בניגוד לשוכרים פרטיים, חברות ובעלי עסקים, בעיקר עסקים גדולים של יותר מאיש אחד או שניים, מתקשים לנוע בקלות ממקום למקום. הלקוחות כבר התרגלו למיקום החברה, הספקים רגילים ומבחינת העובדים העברת העסק למקום חדש יכול להיחשב כהרעת תנאים של ממש.

לכן בתקופות משבר משרדים נוטים להיות יותר יציבים מאשר שוק הנדל"ן למגורים, בו שוכרים יכולים לפנות את הדירה בהתראה קצרה, תוך מציאת מחליף וכך קניית משרד להשקעה יכולה לצמצם סיכונים בתקופות משבר, במיוחד כי תקופות משבר מולידות הזדמנויות רבות עברו יזמים ואנשי עסקים, שמנצלים את ההזדמנות להקים עסק בתנאים נוחים יותר.

לסיכום, אפשר להבין שכשמדברים על קניית נדל"ן להשקעה, קניית משרדים להשקעה היא השקעה בטוחה וחכמה הרבה יותר, בעיקר אם אין לך מספיק הון עצמי לרכישת נדל"ן למגורים במיקום טוב. לפני הקנייה כדאי להתייעץ עם סוכני נדל"ן אשר מבינים בתחום משרדים להשקעה ויכולים לכוון אותך. חברת א.ב מוראנו מזמינה אותך ליצור עימה קשר ולשמוע על הפרויקטים המתוכננים של החברה.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן