א.ב מוראנו לוגו
משרדים להשקעה א.ב מוראנו קרקעות למכירה

משרדים להשקעה – השקעה נמוכה עם תשואות גבוהות

כאשר אתם משקיעים בנדל"ן ישנן שתי דרכים להרוויח – הדרך הראשונה הינה על ידי השכרת הנכס לשוכרים וקבלת שכירות חודשית עבורו, הדרך השנייה הינה מכירתו של הנכס במחיר גבוה ממחיר רכישתו. משרדנו א.ב מוראנו מתמחה באיתור עסקאות נדל"ן אשר עשויות להניב תשואות גבוהות בשני נתיבי ההשקעה הללו. בנוסף לשתי דרכים אלו ישנו צורך לבחור האם לרכוש נכס למטרת מגורים או נכס שמטרתו מסחרית.

חברתנו א.ב מוראנו מאמינה כי לכל משקיע המעוניין ברכישת נכס או קרקע, מתאים אפיק השקעה אחר. במאמר זה נרכז עבורכם את כל המידע החשוב והרלוונטי בנתיב השקעה של נדל"ן מסחרי ובפרט נרחיב על רכישה של משרדים להשקעה.

מדוע כדאי לרכוש משרדים להשקעה?

כאמור, לכל אדם ולכל משקיע ישנן היכולות הכלכליות, הצרכים והציפיות שלו מההשקעה ומהתשואות אשר תניב לו, ועל פי פרמטרים אלו משרדנו א.ב מוראנו מכוון להשקעה הנכונה ביותר כל לקוח ולקוח. יחד עם זאת להשקעה בנדל"ן מסחרי ובפרט בתחום של משרדים להשקעה אפשר למצוא יתרונות רבים, נפרט את הבולטים:

תנאי מימון נוחים – הבנקים כיום מאפשרים תנאי מימון מאוד נוחים לרכישת משרדים להשקעה, הדבר בא לידי ביטוי הן בנתח ההלוואה הניתנת, הן בתנאי ההחזר בעלי ריבית נמוכה מאוד ביחס למשכנתאות למטרת מגורים והן בפריסת התשלומים הנוחה.

הון עצמי לא גבוה – בניגוד לרכישת נכס שנועד למגורים, רכישת משרדים להשקעה אינה דורשת הון עצמי גבוה מאוד, ההבדל במחירי מטר רבוע למטרת מסחר ולמטרת מגורים יכול להיות פי 4 ואף יותר.  ניקח לדוגמה משרדים להשקעה באזור תל אביב אשר מחירם יכול לנוע בין 10 אלף שקלים למטר רבוע ל 20 אלף שקלים למטר רבוע, כאשר באותו אזור, נכס למטרת מגורים יתחיל במחיר של 40 אלף שקלים למטר רבוע, ההבדל הוא משמעותי וניכר מאוד ברווחים הכלכליים עבור הרוכש.

מחירי שכירות גבוהים  – על אף שמחירי הרכישה נמוכים יותר עבור נכסים מסחריים, מחירי השכירות שלהם דווקא גבוהים יותר עבור השוכרים, מה שהופך את ההשקעה למניבה יותר מעסקת נדל"ן למטרת מגורים.

יציבות לאורך זמן  – דבר נוסף שמאפיין ניהול משרדים להשקעה הינו, שחוזי השכירות שלהם מול השוכרים הינם ארוכי טווח, דבר המאפשר שקט נפשי, יציבות, והימנעות ממצבים בהם הנכס עומד ריק וישנה פגיעה כלכלית בעקבות כך, דבר אשר מתרחש במקרים רבים כאשר מדובר בנכס למטרת מגורים.

היכן ניתן לרכוש משרדים להשקעה?

משרדים להשקעה ניתן לרכוש בכל רחבי הארץ, משקיעים רבים רוכשים פעמים רבות קומת משרדים שלמה, לעומת משקיעים קטנים יותר שמעוניינים ברכישה של משרד אחד או שניים אשר יניבו עבורם משכורת חודשית נאה. כאמור, ההון העצמי אשר נדרש לרכישה של משרד אינו גבוה ביחס לרכישת נכס שמטרתו למגורים, יחד עם זאת ישנן אפשרויות להוזיל עלויות על ידי רכישת קרקע חקלאית המיועדת למטרות מסחריות.

חברתנו א.ב מוראנו מעורבת כיום בשישה פרויקטים במסגרתם אנו מציעים ללקוחותינו רכישת משרדים להשקעה או קרקעות חקלאיות למטרות מסחריות. הפרויקטים אותם אנו משווקים נבחנו על ידי מומחים של שוק הנדל"ן המקומי מטעמנו ונמצאו כבעלי פוטנציאל גבוה. אפיקי ההשקעה בנדל"ן מסחרי הינם רבים ובהחלט לא כל סוג השקעה מתאים לכל משקיע.

במסגרת הפרויקטים המובילים בשוק הנדל"ן שמשרדנו מאפשר רכישת קרקעות ונכסים מהם, ניתן למצוא שטחים מסחריים לרכישה ומשרדים להשקעה בערים: חדרה, חולון, רעננה, הוד השרון וקריית ביאליק וביישוב קדימה – צורן. כל הפרויקטים בהם אנו מעורבים נמצאים בשלבים מתקדמים, כאשר הפרויקט הקרוב ביותר למימוש הינו הר 1202 – הוד השרון. תוכנית המתאר של פרויקט זה משתרעת על שטח של כ – 1280 דונם בצפון מזרחה של העיר הוד השרון, כאשר חלק נרחב משטח זה מיועד לצורכי מסחר ותעשייה.

נכסים מסחריים – הזדמנות הכניסה שלכם לשוק הנדל"ן

עד כאן רכישת משרדים להשקעה נראית כהשקעה פשוטה ומאוד משתלמת ביחס לשוק הנדל"ן שנועד למטרות מגורים, ובכל זאת חשוב לציין שבניגוד לעסקאות נדל"ן מגורים, עסקאות הקשורות בנדל"ן מסחרי, הינן מורכבות יותר ומתאימות לרצים למרחקים ארוכים, זה נכון שהתשואות גבוהות יותר מתשואות של נכסים למטרות מגורים, יחד עם זאת משך הזמן עד אשר התשואות מגיעות ועד שתוכלו באמת ליהנות מהן, הינו ארוך יותר בהשוואה להשקעה בנכס למטרת מגורים ויכול להימשך גם מספר שנים, בפרט כאשר מדובר על קרקע חקלאית המופשרת למטרות בנייה מסחרית.

ובכל זאת אם ניחנתם באורח רוח ואתם מעוניינים להשקיע סכום כסף לטווח רחוק, ובמידה ואינכם ממהרים לראות את התשואות כבר למחרת, יכול להיות מאוד שרכישת משרדים להשקעה היא הזדמנות פז עבורכם להיכנס לשוק הנדל"ן המקומי, שכן, לאחר שהעסקה מתבצעת יעמוד לרשותכם נכס יציב לתנודות ושעתיד להניב לכם תשואות גבוהות מאוד שיכולות להגיע ל – 10% רווח בשנה ואף יותר.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן