א.ב מוראנו לוגו
מהי קרקע

מהי קרקע – בניגוד למקובל לחשוב, לא ניתן לבנות את בית החלומות על כל קרקע. הכירו את כל סוגי הקרקעות!

משקיעים רבים כיום בוחרים להשקיע את כל חסכונותיהם ברכישת קרקע חקלאית להשקעה. ישנם לא מעט אפיקי השקעה שונים הכוללים יתרונות וחסרונות על פני החלופות, ואחד מאפיקי ההשקעה המבוקשים ביותר הוא רכישת אדמות למכירה. אם גם לכם נמאס שכל החסכונות שלכם צוברים אבק בעו"ש או סגורים בתוכניות חיסכון של הבנקים עם ריביות אפסיות, כדאי שתכירו את האפשרות לרכוש קרקעות חקלאיות להשקעה. לפני שניגע בכל הטיפים החשובים שיסייעו לכם לבחור נכון קרקע חקלאית להשקעה, חשוב להבין מהי קרקע ומדוע משקיעים רבים בוחרים דווקא בה. אנשים רבים לא יודעים בדיוק מהי קרקע, כיצד ניתן להשקיע בה ומה ניתן לעשות איתה לאחר רכישתה. לכן, חשוב להדגיש ולומר כי קרקע חקלאית זוהי חלקת אדמה בגדלים שונים שלא ניתן לעשות בה דבר מלבד צורכי חקלאות. משקיעים רבים שמתחילים להתעניין באפשרות זו של רכישת קרקע ומבררים מעט מהי קרקע חקלאות מופתעים לגלות שלא ניתן לבנות את בית חלומותיהם על אדמות למכירה שעדיין לא עברו את הליך הפשרתן. אז למה בכל זאת משקיעים רבים נוהרים לרכישת קרקעות חקלאיות אם בעצם לא ניתן לעשות בהן דבר? בשתי מילים, הליך ההפשרה. כל משקיע שמתחיל לברר מהי קרקע מגלה כי אמנם כרגע לא ניתן לעשות בה דבר מלבד חקלאות, אך ישנו הליך הפשרה המשנה את ייעודה של הקרקע. הליך ההפשרה מאפשר להפוך את הקרקע מחקלאית לכזו שניתן לבנות עליה דירות מגורים, בניינים או אזורים מסחריים. א.ב מוראנו עוסקים בתחום מזה לא מעט שנים ויודעים לאתר קרקעות חקלאיות רגע לפני הליך הפשרתן.

כל היתרונות הגדולים בגינם משקיעים רבים נוהרים לרכישת קרקעות חקלאיות

היתרונות הגדולים שמשקיעים רבים מוצאים באפיק זה מיד עם הבנתם מהי קרקע, הם אפשרות השקעה טובה ללא צורך בהון עצמי גבוה וחשוב מכך, פוטנציאל רווח גדול של הכפלת ואף שילוש השקעתם. קרקע חקלאית נמכרת במחירים זולים בעשרות אחוזים בהשוואה לרכישת דירות או עסקים בשל העובדה שבמצבה הנוכחי לא ניתן לעשות בה דבר. אפשרות זה מסייעת לרבים להשקיע את כספם ללא צורך בהלוואות או בתשלומי ריביות גבוהים שנוגסים ברווחי ההשקעה. אז אם גם אתם מגלים כעת מהי קרקע וחושבים שאפיק השקעה זו יכול להתאים גם לכם, אספנו עבורכם מספר נקודות שאתם חייבים להכיר לפני שתבחרו אדמות למכירה המיועדות להפשרה בעתיד הקרוב. היתרון השני של אפיק השקעה זה הוא כמובן פוטנציאל הרווח. כשמשקיע מגלה מהי קרקע חקלאית ומהו הליך ההפשרה, הוא מבין שהקרקע נמכרת במחירים מוזלים במיוחד בשל העובדה הפשוטה שלא ניתן לבנות עליה. לאחר תום הליך ההפשרה ומתן אפשרויות בניה, שווי הקרקע מכפיל ואף משלש את עצמו, מה שמקנה למשקיע אחוזי תשואה תלת ספרתיים על כל כספו. אך חשוב להדגיש ולומר כי לא כל קרקע חקלאית תעבור הליך הפשרה וגם אלה שכן יעברו, לא ניתן לדעת מתי זה בדיוק יקרה. ישנם משקיעים רבים שלא ידעו לבחור נכון קרקעות למכירה ונאלצו להמתין שנים ארוכות עד לתום הליך ההפשרה וקבלת אחוזי התשואה המיוחלים. א.ב מוראנו מכירים את כל הדרכים והשיטות לאתר קרקעות למכירה רגע לפני הליך הפשרתן.

תעודת הזהות של הקרקע – אתם חייבים להכיר את תוכנית המתאר ולוודא כי הקרקע אכן מיועדת להפשרה

ראשית, לאחר שהבנתם מהי קרקע חשוב להבין מהי תוכנית המתאר של הקרקע. תוכנית המתאר היא מעין תעודת זהות של הקרקע וחשוב לבחון אותה היטב לפני שבוחרים קרקעות למכירה. א.ב מוראנו בוחנים היטב את תוכנית המתאר בכדי לוודא שאין כל בעיה שעתידה למנוע מהקרקע לעבור את הליך הפשרתה. בתוכנית המתאר ניתן לראות האם הקרקע המדוברת מיועדת להפשרה או לא. קרקעות חקלאיות שאינן מיועדות להפשרה יכולות לעבור את הליך הפשרתן בעוד שנים ארוכות או אף בכלל לא. לעומת זאת, קרקעות חקלאיות המיועדות להפשרה הן כאלה שכבר סומנו, וכנראה יעברו את הליך ההפשרה בעתיד הקרוב. א.ב מוראנו ממליצים לא להתעסק עם קרקעות שאינן מיועדות להפשרה, גם אם הן נמכרות במחירים מוזלים במיוחד, מה שמוביל אותנו לנקודה הבאה שאתם חייבים להכיר שאתם בוחנים מהי קרקע ובוחרים את ההשקעה שלכם. בשונה מרוב אפיקי ההשקעות, מציאת קרקעות במחירים זולים משמעותית ממחיר השוק אינם מציאה אלא אזהרה. חשוב להבין כי ככל שהקרקע קרובה יותר לתום הליך הפשרתה, כך המחיר שבעליה ידרשו עליה בעת המכירה יהיה גבוה יותר וכן להיפך, ככל שהקרקע רחוקה יותר מהליך ההפשרה, המחיר שלה יהיה נמוך יותר. א.ב מוראנו מקפידים להכיר את מחיר השוק הממוצע באזור רכישת הקרקע במטרה לוודא שהמחיר המוצע להם אינו חשוד. זכרו, מחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק עתיד להעיד על כך שהקרקע רחוקה מאוד מהליך ההפשרה או שיש גורם מסויים שימנע ממנה לעבור את ההליך בעתיד.

אז מה עלול לפגוע בהליך ההפשרה המיוחל?

אז מהם הגורמים שעלולים לפגוע בהליך ההפשרה של הקרקע אתם שואלים? ראשית, מיקום הקרקע. ישנן קרקעות הממוקמות בקרבת בסיסים צבאיים, בתי קברות, פארקים ציבוריים, בדיקת סקר קרקע או פסי רכבת שעתידה לעבור באזור, מה שעתיד למנוע את הליך ההפשרה. קרקעות אלה יכולות להישאר במצבן החקלאי לעוד ששנים ארוכות ולכן חשוב להימנע מרכישתן. א.ב מוראנו בודקים היטב את כל התוכניות במטרה לוודא שהקרקע אינו ממוקמת באזור בעייתי שיפגע בהליך הפשרתה. ישנן שתי דרכים פשוטות לעשות זאת, הראשונה היא בחינת האזור בעזרת כל התוכניות העתידיות והמפות המדויקות ברשת והשנייה היא פשוט להגיע ברגליים לבחון את השטח כולו. א.ב מוראנו עורכים בדיקת סקר קרקע ובודקים כל קרקע בשתי הדרכים הללו במטרה לוודא מעל לכל ספק שלא יהיה גורם מסוים שיפגע בהליך ההפשרה.

הרשויות הממונות על ההפשרה ימנעו ככל הניתן מיצירת מובלעות עירוניות

אם כבר במיקומן של הקרקעות עסקינן, חשוב שתכירו עוד נקודה חשובה במיוחד בנושא. משקיע שמגלה מהי קרקע ומהו הליך ההפשרה, יודע שהרשויות הממונות על הליכים אלה לא ימהרו להפשיר קרקע חקלאית שאינה סמוכה לקרקע שכבר עברה בעבר את הליך הפשרתה, בכדי למנוע מובלעות עירוניות. הוועדות הממונות מקפידות להפשיר קרקעות בסדר מסויים בכדי ליצור אחידות וסדר בין כל האזורים הבנויים. לכן, חשוב מאוד לוודא שהקרקע החקלאית בה אתם מתעניינים להשקעה, ממוקמת בסמיכות לאזורים שכבר עברו את הליך הפשרתם. א.ב מוראנו מקפידים על כלל הנקודות הללו ועל עוד לא מעט בדיקות קפדניות לפני שהם בוחרים השקעה מנצחת על מנת להבטיח לכל לקוחותיהם בחירה נכונה של קרקע שעתידה לעבור הפשרה תוך זמן קצר. אם גם אתם רוצים להתחיל להשקיע את כל חסכונותיכם, אפיק זה יכול לאפשר לכם לעשות זאת ללא צורך בהלוואות להשלמת ההון העצמי או הסתפקות באחוזי תשואה בודדים מידי שנה. משקיעים רבים שהקפידו על כלל הדגשים הללו והצליחו לבחור נכון אדמה חקלאית לפני הליך הפשרתה, נהנו מאחוזי תשואה תלת ספרתיים תוך זמן יחסית קצר.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן