א.ב מוראנו לוגו
א.ב מוראנו מגרשים להשקעה

סוגי מגרשים להשקעה

מגרשים להשקעה הם אחד מאפיקי ההשקעה הנפוצים ביותר ב – 2020. אנשים רבים מוותרים על הריביות הנמוכות שהם צוברים במסגרות הבנקאיות ומחליטים להשקיע את הונם במגרשים להשקעה אשר יניבו תשואה גבוהה יותר בעתיד. מה הם סוגי המגרשים הנפוצים, אילו אזורים בעלי תשואה גבוהה יותר וממה אתם צריכים להיזהר? הישארו איתנו.

מה זה מגרשים להשקעה?

תהליך של רכישת מגרשים היא בלי שום עוררין בין הדרכים הטובות ביותר להשקיע את הכסף שלנו. אין זה משנה אם אנו רוצים להשקיע באדמה לשם השקעה או שמא אנו רוכשים אותו למטרת בניית בית. עם זאת, רכישה של מגרשים אמורה להתנהל בצורה חכמה מאחר ואנו רוצים שהנכס יניב לנו רווחים מספיקים בעתיד.

בחירת אדמה היא מלאכת מחשבת של ממש, איך בעצם אנו בוחרים נכס שבעזרתו אנו יכולים לייצר הכנסה שתכסה לנו את מחיר הקנייה שלו. לצורך העניין, אנו מושקעים בקרקע חקלאית ב – 100,000 ש"ח, איך אנו מגיעים למצב שאנו מכסים את ההשקעה, מכפילים ואף משלשים אותה? החלטנו להסביר לכם מעט על רכישת מגרשים.

סוגי מגרשים להשקעה

סוגי מגרשים נקבעות בהתאם לייעוד הקרקע בקרקעות ישראל, ניתן לראות על פי תכניות מתאר ארציות את ייעודן של הקרקעות. המגרשים השכיחות ביותר הם:

קרקע מופשרת לבנייה – מדובר בקרקע המיועדת למגורים המאפשרת לבעל הקרקע להקים שכונות חדשות, פרויקטי בניה ולהכשיר את השטח למגורים. קרקע מופשרת לבנייה היא לרוב הקרקע עם הביקוש הגבוה ביותר, לכן המחיר שלה יקר משמעותית משאר הקרקעות.

קרקע למטרות חקלאות – קרקע זו במהותה נועדה לחקלאות, לפי תוכניות המתאר הארציות ניתן לגדל עליה אילו סוגים של גידולים חקלאיים שנרצה. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה של רכישת קרקע למטרות חקלאיות לשם הפשרת הקרקע והפיכתה לקרקע מופשרת לבנייה – מה שמעלה מערך הקרקע משמעותית.

קרקע המיועדת לתעשייה – קרקע זו מיועדת לבניית מבני תעשייה, עסקים, מפעלים ועוד. אלו הם בעצם אזורי התעשייה באזורינו.
קרקע למסחר – קרקע זו גם נחשבת לאחת מהשכיחות ביותר מהקרקעות, קרקע זו לרוב ניתן למצוא באזורי תעשייה, במרכזי ערים ונועדו לחנויות, משרדים, עסקים ועוד.

שטחים פתוחים – קרקעות אלו מראש נמצאות ללא תכנון לבנייה או הפשרה, מדובר בקרקעות אשר ברוב הפעמים יהיו ברשות שמורות הטבע בישראל.

איפה הכי כדאי לי להשקיע – מגרשים להשקעה

כיום בשנת 2020 ההמלצה היא להשקיע במגרשים בסמוך לאזורים תיירותיים, מרכזי פריפריות, הדרום, השרון והמרכז. ניתן לראות מגרשים להשקעה בקדימה, גדרה, פרדס חנה, נתניה, אשקלון ומסביב לגוש דן. קרקעות אלו בדרך כלל מניבים את התשואה הגבוהה ביותר מאחר והן קרובות לאזורי מסחר ותעשייה וכן גם לאזורי מגורים.

מגרשים להשקעה – מלאכת מחשבת של ממש

כאשר אנו מדברים על מגרשים למכירה אנו מדברים על נושא קצת גדול יותר מסוגי קרקעות ואפיקי השקעה, אנו מדברים על ועדות תכנון, על התנהלות מול גופים ממשלתיים, עורכי דין, שמאים ועוד. לא הייתם רוצים לעשות את כל זה לבד ללא ניסיון, בטח כאשר אתם משקיעים את מיטב כספכם בהשקעה אשר מצד אחד יכולה להניב תשואות גבוהות אך עם התנהלות לקויה לגרום להפסדים כספיים רבים. ההמלצה שלנו היא להיעזר בבעל מקצוע אשר מבין את כל ההליך – בעל מוניטין בתחום, חוג לקוחות שיכול להעיד על עבודותיו, תיק עבודות אשר מראה גם שטחים חקלאיים שהופשרו, פרויקטים שנבנו, זמן בעל המקצוע בתחום ועוד. בעזרת התנהלות נכונה תוכלו להניב תשואות גבוהות במיוחד.

שתפו את המאמר לחברים:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן