יזמות ושיווק נדל"ן
איתור, פיתוח ושיווק קרקעות נדל"ן להשקעה.
א.ב מוראנו תמונת רקע
א.ב מוראנו תמונת רקע

אדמות למכירה

בשנים האחרונות עלתה הפופולריות של השקעות בקרקעות, והחיפוש אחר אדמות למכירה בקרב המשקיעים הלך וצבר תאוצה. בשונה מהשקעה בשוק הדירות, שעולה ויורד לעיתים, השקעה בקרקע הוכיחה ומיצבה את עצמה כהשקעה משתלמת בטווח ארוך, שרווחים גבוהים בצידה. אדמות למכירה רבות שנקנו על ידי משקיעים באזורים שונים בארץ, נכנסו עד מהרה לתהליכי הפשרה, שהפכו אותן לנכס בעל ערך רב מאוד.

נשמח להיות בקשר

מדוע תהליך ההפשרה מעלה בצורה כ"כ דרסטית את ערכה של הקרקע?

"תהליך ההפשרה" הוא מושג שמשמעותו תהליך שבו המדינה מאשרת את הפיכתה של הקרקע המיועדת – מקרקע שמותרת לחקלאות בלבד – לקרקע שמותרת לבנייה עליה. מהלך זה הופך את באדמה למכירה בעצם למגרש בניה מורשה, ומכאן קצרה הדרך להציע אותה למכירה לפרויקטים שונים – אם לצורך דיור ואם לצורך מסחרי. מתוקף כך, עסקה לרכישת אדמות למכירה שמצויות כבר בתהליך הפשרה תהיה יותר אטרקטיבית וכדאית מעסקה שבה אדמות להשקעה שאינן מצויות עדיין בתהליך זה. אדמות חקלאיות למכירה שנמצאות בהליך כזה או שידוע שבקרוב יחול עליהן ההליך הזה ימשכו בדרך כלל את תשומת ליבם של יותר רוכשים ומשקיעים.

כיצד מתבצע תהליך ההפשרה?

את ייעוד הקרקעות בישראל קובעות תוכניות בניין עיר (המוכרות בשם תב"ע) וכן תוכניות המתאר הארציות והמחוזיות. ייעוד הקרקע מיושם לפי המטרות שנקבעו עבורה בזמן התכנון. משמעותה של קרקע חקלאית הוא קרקע שמותרת לצרכי חקלאות בלבד, ואין היתר לבנות עליה כלל. ניתן לשנות את ייעוד הקרקע, אך הליך זה כרוך בהגשת תוכניות, בירוקרטיה מורכבת ובקשות אישורים רבות. ישנן אדמות חקלאיות למכירה שמצויות כבר ב"חצי הדרך" לקראת הפשרתן ולמשקיעים כדאי לשים לב אליהן, כיוון שייתכן שהליך זה יסתיים במועד קרוב כלשהו – וערכה של הקרקע יעלה.

א.ב מוראנו אדמות למכירה

אז איך ניתן לדעת מה מצבה של הקרקע מבחינה זו?

ראשית, על אנשים המעוניינים לרכוש אדמות למכירה יש לבחון את מצבה התכנוני של הקרקע. ישנו מספר רב של אדמות למכירה, ולא כל עסקה כזו תתגלה בסופו של דבר כרווחית. לצורך בחינת המצב התכנוני של הקרקע, יש לעיין בתוכניות על הקרקע המיועדת ולבחון מהו ייעודה, האם יש זכויות בניה עליה וכמה אם כן? האם ישנן כאלו שטרם נוצלו? בין השאר, העריכו האם כדאי לשלם את המחיר אותו מבקש המוכר בעבור הקרקע, בהתאם לרווחים הצפויים לכם.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון בקשר לאדמות למכירה הוא העובדה כי השקעה בקרקע מצריכה הוצאות נוספות מעבר להוצאות על הרכישה עצמה, כגון: אגרות שונות, שכר עו"ד, מס רכישה ועוד. בנוסף, בסיום הליך ההפשרה או בזמן אישור תוכנית הבניה מחוייב בעל הקרקע בהיטל השבחה, שאת שיעורו יקבע שמאי מקרקעין. יחד עם זאת, במידה וההליך ההפשרה אכן הסתיים – כל אלו "מתגמדים" לנוכח פירות הרווחים שניתן לקצור מערכה של כלל ההשקעה עצמה ומימוש הנכס.

מעוניינים להשקיע? בואו לעשות את זה איתנו

רכישת אדמות למכירה לצורך השקעה היא אבן דרך חשובה לקראת רווחים עתידיים, אך עם זאת – לא כל עסקה תניב לכם את הרווח שבו אתם מעוניינים במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם קרקע שתהליך ההפשרה שלה לא נראה עדיין באופק..

חברת א.ב מוראנו עוסקת בייזום פרוייקטים בנדל"ן ופיתוח מתחמי תכנון ובניה. הנכסים שלנו מצויים בסטטוס תכנוני מתקדם ופוטנציאל הרווחים מהם גדול. בין הפרוייקטים שלנו: "רובע הים" בחדרה, "ביאליק על הפארק" בקריית ביאליק, פרוייקטים בהוד השרון, בחולון, ברעננה ובצורן, קראו עוד.

אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ונשמח ללכת אתכם את הדרך להשקעה בטוחה ברווח גבוה – חברת א.ב מוראנו קרקעות, יזמות ושיווק נדל"ן.

שאלות ותשובות

רוצים לרכוש אדמות למכירה? האלמנט הכספי הוא אחד מהאלמנטים המשמעותיים ביותר טרם הרכישה. אתם יכולים לשאול את עצמכם מה הון עצמי נדרש על מנת לרכוש אדמות למכירה? אין לכך תשובה חד משמעית, אך ההון המינימאלי שדרוש לרכישת קרקעות למכירה הוא...

הזדמנויות עסקיות הן חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו, לפיכך חשוב מאוד שתקבלו את ההחלטות הנכונות ביותר. לא מעט אנשים מתלבטים האם לרכוש אדמות למכירה בארץ או שמא לרכוש אדמות למכירה דווקא בחו"ל. ברוב המקרים ההמלצה היא...

החלטתם שאתם רוצים לרכוש קרקע למכירה בארץ, ועכשיו אתם צריכים להחליט איזה אזור בארץ יהיה האידיאלי עבורכם. בארץ ישנם אזורים רבים, וחשוב מאוד שתבחרו את האזור על פי מספר שיקולים שקשורים לציפיות שלכם. השיקול הראשון הוא...

כיום תוכלו למצוא לא מעט חברות ואנשים שינסו למכור לכם אדמות למכירה, והבחירה שלכם יכולה להיות מאוד קשה. לכן חשוב מאוד שתקבלו את ההחלטה הנכונה עבורכם, ויש מספר דברים שתצטרכו לבדוק לפני כן. הדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק זה...

לפני שאתם רוכשים אדמות למכירה אתם צריכים לדעת בדיוק כמה כסף תצטרכו לשלם בסופו של התהליך. חישוב מקדים עשוי למנוע מכם לא מעט אי נעימויות בעתיד, כך שתדעו שאתם עושים את העסקה הכדאית עבורכם. בכל הנוגע למס על אדמות למכירה...